Czytających: 6507

REGION: Górnik gra dalej

Czwartek, 26 sierpnia 2021, 8:59
Aktualizacja: 9:06
Wałbrzyski Górnik pokonał w Dzierżoniowie rezerwy dzierżoniowskiej Lechii 4–2 i awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Mecz w Dzierżoniowie podopieczni Marcina Domagały rozpoczęli spokojnie, ale z każdą minutą ich przewaga rosła. Wreszcie w 24. minucie wyszliśmy na prowadzenie po golu Damiana Chajewskiego. Pierwsza połowa dobiegała końca, gdy znów dał znać o sobie najskuteczniejszy piłkarz Górnika i ponownie znalazł on sposób na pokonanie bramkarza rywali. Kiedy w 67. minucie Chajewski po raz trzeci wpisał się do notatnika trenera, stało się jasne, że wałbrzyszanie ten mecz wygrają. Wprawdzie Lechia odpowiedziała w 69. mniucie trafieniem Łukasza Sztuki, ale biało-niebiescy zachowali spokój i w 76. minucie zadali cios zdobywając kolejnego gola, tym razem autorstwa Marcela Grudzińskiego. W końcówce miejscowych stać było jeszcze na zdobycie drugiej bramki, a do siatki Górnika trafił Jakub Chlipała.

Lechia II Dzierżoniów - Górnik Wałbrzych 2-4 (0-2)

Górnik: Brzeziński (46' Kubiak) - Edwin Valencia, Rosicki (62' Nowacki), Dariusz Michalak, Krawczyk (68' Koniec), Sobiesierski (62' Krzysztof Michalak), Grudziński, Frączek, Chajewski, Orzech, Gorczyca (46' Korba).