Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gospodarka odpadami w oczach prezydenta

Środa, 24 listopada 2021, 11:38
Autor: PAW
Wałbrzych: Gospodarka odpadami w oczach prezydenta
Fot. archiwum
Otrzymujemy wciąż telefony i maile od niezadowolonych mieszkańców Wałbrzycha. Niezadowolonych z realizacji przez MZUK obowiązku odbierania odpadów komunalnych. Prezydent Roman Szełemej uspokaja i zapewnia, że z dnia na dzień sytuacja się w tej kwestii poprawia.
- Przejęliśmy odbiór odpadów, a to ważny segment funkcjonowania miasta - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - Przygotowywaliśmy się do tego przejęcia, co nie było zadaniem łatwym. Mobilizacja pracowników MZUK-u doprowadziła do tego, że mamy zespół pracowników, odpowiedni tabor pojazdów, nowe pojemniki na odpady.

Prezydent podkreśla, że zmiana operatora na MZUK oznacza spore oszczędności. Po 3 tygodniach funkcjonowania MZUK-u w kwestii gospodarki odpadami, prezydent ocenia tę sytuację na poziomie dobrym, choć zdaje sobie sprawę, że mieszkańcy nie zawsze są zadowoleni i zgłaszają swoje uwagi.

- Śmieciarki jeżdżą na dwie zmiany, a tak wcześniej nie było. Czystości wokół boksów też będziemy pilnować i reagować na sygnały. Pracownicy MZUK-u przykładają się do swoich zadań. Przejście na nowego operatora przebiega w miarę płynnie, Telefonów ze skargami jest coraz mniej - mówi prezydent. - W moim przekonaniu gospodarka odpadami jest prowadzona coraz skuteczniej.

Zdarzają się niestety wciąż sytuacje podrzucania odpadów. Fotopułapki są w tych newralgicznych miejscach umieszczane i osoby odpowiedzialne za podrzucanie odpadów będą ponosić konsekwencje. Te wszystkie zabiegi mają powstrzymać wzrost kosztów utrzymania gospodarki odpadami. Miasto chce co najmniej przez rok utrzymać ceny na obecnym poziomie.

Problemem w wielu miejscach są też odpady wielkogabarytowe. To jednak na mieszkańcach spoczywa obowiązek dostarczenia takich odpadów do PSZOK-ów. Te odpady powinny zostać przyjęte bez dodatkowej opłaty.

Twoja reakcja na artykuł?

6
19%
Cieszy
2
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
22
69%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group