Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3404
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gra Orkiestra

Niedziela, 31 stycznia 2021, 14:47
Aktualizacja: 14:49
Autor: JAZ
Wałbrzych: Gra Orkiestra
Fot. JAZ
Trwa 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbieramy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Podobnie jak i w poprzednich latach, tak i tym razem wałbrzyscy wolontariusze zbierają pieniądze na wspólny cel.

Tradycyjnie też wolontariuszem nr 1 w Wałbrzychu był prezydent miasta Roman Szełemej, który wyszedł na ulice naszego miasta, aby wspólnie kwestować. Zbiórkę rozpoczął o godzinie 11:00 na przejściu pomiędzy Podzamczem a marketem Tesco. Później prezydenta można było spotkać na Piaskowej Górze, na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Głównej, gdzie po napełnieniu puszki zakończył zbiórkę.

Podobnie jak w ubiegłych latach, mieszkańcy chętnie biorą udział w tegorocznej edycji WOŚP.
- Rano było trochę mniej osób, ale teraz jest zdecydowanie lepiej. Łatwiej też o datki w autobusach i na dużych osiedlach - mówią wolontariusze.

Datki są różne. Ich wysokość nie zależy wyłącznie od majętności. Spacerując ulicami, do wolontariuszy podchodzą młodzi i starsi darczyńcy. Ludzie bogaci i tacy, u których widać brak pieniędzy. Każdy, kto chce się podzielić swoimi pieniędzmi, robi to z uśmiechem.
- Cieszę się, że mogę pomóc. To szczytny cel - mówi nam kilkuletnia dziewczynka, która chwilę później dodaje: - Pozdrowienia ode mnie - i ucieka w ramiona rodziców. Blask czerwonych serduszek da się zauważyć z daleka

W ciągu 28. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 mld PLN i kupiła ponad 65.200 urządzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

16
59%
Cieszy
4
15%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group