Czytających: 4000

Świebodzice: Grali o Puchar Stowarzyszenia

Środa, 13 kwietnia 2016, 13:07
Aktualizacja: 13:09
Za nami VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Stowarzyszenia Bona Fide pod Patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza.

W hali OSiR Świebodzice spotkało się 10 drużyn z Ośrodków Kuratorskich Apelacji Wrocławskiej, by wyłonić mistrza halowej piłki nożnej. Turniej otworzyli Bogdan Kożuchowicz Burmistrz Miasta Świebodzice, Krystian Wołoszyn Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice i Łukasz Kwadrans Przewodniczący Rady Miasta.

W zmaganiach sportowych Świebodzice reprezentowała Świetlica Środowiskowa, z Wałbrzycha przyjechały aż 3 zespoły z Ośrodków Kuratorskich nr 1, 3 i 5. Były również zespoły z Kluczborka, Kędzierzyna-Koźle, Ząbkowic Śląskich, Świdnicy, Kłodzka i Boguszowa-Gorc.

Zespoły zostały podzielone na 2 grupy, w których grały systemem "każdy z każdym". Z fazy grupowej wychodziły 2 drużyny z miejsca II i I, które w finałach grały odpowiednio o miejsce III i I.

Pierwsze miejsce zajął Ośrodek Kuratorski nr 1 z Wałbrzycha. Drugie Ośrodek Kuratorski z Kędzierzyna Koźle, a trzecie Ośrodek Kuratorski z Kluczborka.

Królem strzelców turnieju został zdobywca 18 bramek Kamil Mocydlarz z Ośrodka Kuratorskiego nr I w Wałbrzychu, najlepszym bramkarzem turnieju uznano Bartosza Brylskiego z Kluczborka.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Bona Fide w Świebodzicach, przy współpracy Sądu Rejonowego w Wałbrzychu, Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, Biura Kuratora Okręgowego w Świdnicy oraz OSiR Świebodzice Sp. z o.o.