Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4512
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gramy dla Ukrainy

Piątek, 4 marca 2022, 7:36
Autor: red
Wałbrzych: Gramy dla Ukrainy
Fot. organizatorzy
W pomoc ogarniętej wojną Ukrainie włączają się artyści. W sobotę w sali łańcuszkowej w Starej Kopalni w Wałbrzychu zaplanowano koncert „Gramy dla Ukrainy”! Na scenie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury pojawi się kilkunastu muzyków. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale w czasie koncertu zaplanowano kwestę i zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy!

Koncert rozpocznie się o godzinie 15.00 w sali łańcuszkowej. Potrwa niemalże do północy.

- Gramy dla Ukrainy – tak nazwaliśmy spotkanie muzyczne podczas, którego będziemy zbierać pieniądze dla uchodźców. Z wielką przyjemnością zagrają dla Państwa: zespół Thar Ai, Methopia, Lilla Veneda, Besides, Disorder, Sajgon, In The Name Of God i Nullizmatyk – mówi Grzegorz Kruczyński z agencji Aplauz, koordynującej koncert.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. W czasie koncertu zbierane będą jednak pieniądze na rzecz pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy. Zbiórkę będzie prowadziła Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej w Wałbrzychu.

- Bądź z nami w ten dzień. Twoja obecność jest bardzo ważna – przyznaje Kruczyński.

Można pomóc także rzeczowo. Zachęcamy do tego, by przynieść dary, które w ramach pomocy humanitarnej trafią do Ukraińców w Ukrainie.

- Pamiętajmy jednak, by pomagać z głową. Przynośmy żywność z długim terminem przydatności, środki higieny osobistej, środki opatrunkowe, pieluszki, jedzenie dla dzieci, power banki czy baterie. Prosimy i apelujemy by NIE przynosić odzieży – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Zebrane dary trafią do centralnego magazynu w Wałbrzychu, skąd przekazane zostaną między innymi do partnerskiego miasta Borysławia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
3
60%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group