Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4653
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Graniczna po remoncie

Poniedziałek, 28 listopada 2022, 10:31
Aktualizacja: 13:03
Autor: red
REGION, Głuszyca: Graniczna po remoncie
Fot. red
Droga powiatowa ulica Graniczna w Głuszycy Górnej od lat sprawiała trudności okolicznym mieszkańcom i negatywnie wpływała na wizerunek powiatu wałbrzyskiego i gminy Głuszyca.

Dzięki pozyskaniu wsparcia rządowego z Programu Polski Ład w wysokości 1 520 180, 75 zł, Powiat Wałbrzyski wyremontował drogę na odcinku 1420 m. Powstały nowe zjazdy do posesji, wzmocnione kostką granitową przepusty i wybudowano rowy melioracyjne, których brzegi dodatkowo wzmocnione zostały płytami ażurowymi. Na najbardziej newralgicznych odcinkach zamontowane zostały bariery energochłonne i oczywiście pojawiła się nowa nawierzchnia, a światło drogi uległo znacznemu poszerzeniu.

- Przypomnę, że przed remontem szerokość drogi wynosiła zaledwie 3,5 m. Dzisiaj droga ma normalną szerokość. Z punktu widzenia turystycznego, jej znaczenie jest bardzo duże, ponieważ prowadzi do pieszego przejścia granicznego w Janowiczkach, które otwiera drogę do ziemi broumowskiej. Całkowity koszt remontu to 1 646 497,90 zł. Dziękuję za obecność na dzisiejszym odbiorze Członkom Zarządu Powiatu – Markowi Masiukowi i Bogusławowi Uchmanowiczowi oraz Burmistrzowi Głuszycy Romanowi Głodowi. Ogromne słowa uznania należą się też posłom z ziemi wałbrzyskiej – Michałowi Dworczykowi, Wojciechowi Murdzkowi i Ireneuszowi Zysce oraz Marcinowi Gwoździowi - podumowuje starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
18%
Złości
5
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group