Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 6270
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Grudzień w Szaniawskim

Czwartek, 30 listopada 2023, 7:31
Autor: red
Wałbrzych: Grudzień w Szaniawskim
Fot. Tobiasz Papuczys
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na ostatnie spektakle tego roku! W grudniu czeka nas różnorodna oferta dla każdego.

Miesiąc rozpoczniemy autorskim projektem Seba Majewskiego, opartym na filmie „Nocny portier” Liliany Cavani oraz tekstach o pracy przymusowej i seksualnej kobiet w obozach koncentracyjnych. Spektakl NOCNY PORTIER. DOŚWIADCZENIE będzie próbą oddania tożsamości i podmiotowości kobietom, których trudna historia w czasie II Wojny Światowej została zbagatelizowana. Na ten poruszający i mądry spektakl zapraszamy w pierwszy weekend grudnia.

Następny weekend to musical DAISY, który zyskał tak dużą popularność, że nikomu już nie trzeba przedstawiać losów wałbrzyskiej Księżnej von Pless. Spieszcie się – bilety znikają w moment!

W międzyczasie, 13 grudnia odwiedzimy Warszawę z monodramem Ireny Sierakowskiej 108 KOSTEK CUKRU. Kameralne przedstawienie opowiada o prawdziwej historii jednostki uwikłanej w wielkie wydarzenia oraz o prawdziwych emocjach towarzyszących odkrywaniu rodzinnej tajemnicy. Temat Powstania Warszawskiego pozostaje żywy i uniwersalny dzięki opowieści o wojnie z perspektywy kobiety i cywilki, ale także z perspektywy osoby, która – zwłaszcza współcześnie – nie może jej pojąć. Spektakl wyjątkowo pokażemy w Instytucie Teatralnym w ramach cyklu „Mono w Instytucie”.

Drugą premierą grudnia będzie 12 PRAC MARII BYRD, które zaprezentujemy 15 grudnia. Tekst który powstał w ramach rezydencji dramaturgicznej Mariusza Gołosza, a który został zaprezentowany widzom w formie szkicu, zyskuje głębię i powagę repertuarowego spektaklu na Dużej Scenie. Opowieść o pracownikach kopalni niklu, którzy w zamknięciu muszą znaleźć sposób na rozgrzanie swoich serc i umysłów, angażuje i skłania do refleksji nad sensem pracy i jej wartością dla jednostki i ogółu. W ten sam weekend zaprezentujemy spektakl oparty na wcześniejszym tekście tego samego autora, Mariusza Gołosza – BIŁ SOBIE ANDRZEJ. Lekka opowieść o najsłynniejszym pięściarzu świata i kultowych latach .90, które na stałe utrwaliły w nas popkulturowe obrazy.

Weekend sylwestrowy spędzimy z przezabawnym spektaklem CZY PINGWINY MAJĄ KOLANA. Barwna komedia o terapeutach, terapiach, pacjentach i wszystkich naszych neurozach XXI wieku przeniesie nas do studia telewizji śniadaniowej, gdzie wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy pigułka szczęścia w ogóle istnieje?

Dzień przed sylwestrem, 30 grudnia, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – koncert muzyczny zespołu WCZASY. Duet tworzony przez Bartłomieja Maczaluka i Jakuba Żwirełło łączy w swojej muzyce sentymentalne nuty retrodisco z punkową bombą i emocjonalnym okrzykiem buntu wobec świata.

Wszystkim naszym widzkom i widzom życzymy spokojnego, rodzinnego czasu świąt. Niech scenariusz Waszego nowego roku będzie pełen przygód i wzruszeń!

Więcej informacji o repertuarze, spektaklach i biletach na: www.teatr.walbrzych.pl Przypominamy, że na godzinę przed każdym spektaklem czynne jest miejsce, czyli teatralna kawiarnia.

REPERTUAR – GRUDZIEŃ 2023

NOCNY PORTIER. DOŚWIADCZENIE / Scena Kameralna
01 grudnia / piątek / 19:00 / PREMIERA!
02 grudnia / sobota / 19:00
03 grudnia / niedziela / 18:00

DAISY / Duża Scena
08 grudnia / piątek / 19:00
09 grudnia / sobota / 19:00
10 grudnia / niedziela / 18:00

12 PRAC MARII BYRD / Duża Scena
15 grudnia / piątek / 19:00 / PREMIERA!
16 grudnia / sobota / 19:30
17 grudnia / niedziela / 19:30

BIŁ SOBIE ANDRZEJ / Scena Kameralna
16 grudnia / sobota / 18:00
17 grudnia / niedziela / 18:00

CZY PINGWINY MAJĄ KOLANA / Scena Kameralna
29 grudnia / piątek / 19:00
30 grudnia / sobota / 18:00
31 grudnia / niedziela / 18:00 / pokaz sylwestrowy

Koncert zespołu WCZASY / Duża Scena
30 grudnia / sobota / 20:00.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
44%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group