Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3384
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina Zdrój: Gwiazda Afganistanu w Jedlinie–Zdroju

Sobota, 28 grudnia 2013, 9:50
Autor: red
REGION, Jedlina Zdrój: Gwiazda Afganistanu w Jedlinie–Zdroju
Fot. UM Jedlina Zdrój
Podczas sesji Rady Miasta Jedlina–Zdrój miało miejsce uroczyste odznaczenie mieszkańca Jedliny–Zdroju – Gwiazdą Afganistanu.

Jest to polskie odznaczenie pamiątkowe przyznawane żołnierzom Sił Zbrojnych i osobom cywilnym, uczestnikom Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Jest jednym z odznaczeń wojskowych, które nadawane są w czasie pokoju.

Gwiazda Afganistanu została ustanowiona rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 31 lipca 2007 roku w sprawie nazwy, wstążki, okuć oraz wzorów rysunkowych Gwiazdy Afganistanu i Gwiazdy Iraku, które weszło w życie 1 stycznia 2008 roku. Jest to odznaczenia wojskowe o charakterze pamiątkowym jako nagroda za nienaganną służbę w polskich kontyngentach wojskowych poza granicami państwa.

Odznaczenie otrzymał st. szer. Michał Żak postanowieniem z dnia 22 lipca 2010 roku nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, za udział w zmianie 2. Uroczystego odznaczenia dokonał ppłk Krzysztof Kowalski, Komendant WKU Kłodzko. Komendant w obecności radnych Rady Miasta oraz najbliższej rodziny najpierw odczytał Postanowienie, a następnie wspólnie z Burmistrzem oraz Przewodniczącym Rady odznaczył Gwiazdą Afganistanu Michała Żaka.

www.jedlinazdroj.eu

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group