Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Hale dla małego biznesu

Piątek, 3 października 2014, 17:21
Aktualizacja: Środa, 22 października 2014, 8:33
Autor: red
Wałbrzych: Hale dla małego biznesu
Fot. użyczone
W rekordowym tempie , niespełna 6 miesięcy, WSSE „INVEST–PARK” zakończyła budowę hal produkcyjnych w Wałbrzychu i Nowej Rudzie.

Oba obiekty, powstałe z myślą o drobnych inwestorach, otrzymały już pozytywne decyzje Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Oznacza to, że mogą zostać udostępnione małym i średnim przedsiębiorcom.
- Obecnie trwają zaawanasowane rozmowy z potencjalnymi najemcami – tłumaczy Barbara Kaśnikowska, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. - Firmy wynajmować będą gotowe pomieszczenia, które wyposażą jedynie w linie produkcyjne, co znacznie zmniejszy początkowe koszty inwestycji. Zainteresowanie ofertą jest naprawdę duże – przyznaje.

Każda z hal ma 2500 m kw. powierzchni oraz pomieszczenia biurowe. Rozpoczęcie działalności gospodarczej w halach uprawnia do korzystania z pomocy publicznej, która gwarantuje korzystne zwolnienia podatkowe. Małe firmy mogą liczyć na ulgi w wysokości 45 procent kosztów poniesionych na inwestycje lub 2-letnich kosztów zatrudnienia, a średnie – 35 procent.

„INVEST-PARK ” buduje na Dolnym Śląsku jeszcze dwie hale – w Kłodzku oraz Bolesławcu. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec października tego roku.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group