Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2667
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Harcerze pamiętają o rocznicy ustanowienia hymnu

Czwartek, 26 lutego 2015, 12:15
Aktualizacja: 12:15
Autor: red
Wałbrzych: Harcerze pamiętają o rocznicy ustanowienia hymnu
Fot. użyczone
26 lutego przypada 88. rocznica ustanowienia „Mazurka Dąbrowskiego” hymnem państwowym.

Harcerze z Wałbrzyskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Usterka” zaplanowali szereg działań związanych z szeroko rozumianym patriotyzmem. Podczas jednej ze zbiórek, drużyny zorganizowały sesję zdjęciową, której hasłem przewodnim były słowa z utworu W. Bełzy „Kto ty jesteś?".

Członkowie WSD „Usterka” przeprowadzili sondę uliczną. Podczas spotkania noworocznego dla Zasłużonych i Honorowych Mieszkańców Miasta Wałbrzycha, rozmawiali z przedstawicielami Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej: Poseł Izabelą Katarzyną Mrzygłocką, Senatorem RP Wiesławem Kilianem oraz z wiceprezydentem Wałbrzycha Zygmuntem Nowaczykiem. Z kolei 16 lutego w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu „Usterka” przeprowadziła wywiad z Agnieszką Kołacz-Leszczyńską. Każdy z rozmówców udzielał odpowiedzi na pytania dotyczące znajomości historii i treści hymnu państwowego, symboli narodowych Rzeczypospolitej Polskiej, współczesnego postrzegania patriotyzmu.

Działania te są jednocześnie zadaniem przedwyjazdowym na 45. Rajd Arsenał, który odbędzie się w marcu w Warszawie. Impreza ta ma zasięg ogólnopolski, jej celem jest upamiętnienie akcji odbicia Jana Bytnara („Rudego") z rąk Gestapo 26 marca 1943 w Akcji pod Arsenałem. Obok tematyki historycznej porusza ważne i aktualne problemy społeczne.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group