Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2152
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Hendrix wciąż żywy

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 30 września 2012, 9:21
Autor: red
Fot. PAW
Leszek Cichoński i Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu zaprezentowali się w niezwykłym koncercie. Zaśpiewali i zagrali najbardziej znane utwory Jimiego Hendrixa.

Wielu artystów przearanżowało swego czasu swój dorobek na nowe dzieła, zagrane z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Zrobili tak między innymi królowie muzyki ciężkiej – zespół Metallica, zmysłowy Sting, czy - na rodzimym podwórku - Coma i Perfect. Brzmienie dobrze znanych utworów wzmocnione za sprawą klasycznych instrumentów smyczkowych i dętych zyskuje wtedy zupełnie nową jakość.

Jimi Hendrix - gitarzysta wirtuoz, którego geniusz i sceniczna charyzma na zawsze wyrobiły mu miejsce w panteonie rocka, za życia nie zagrał swojej muzyki z orkiestrą symfoniczną. Leszek Cichoński postanowił nadrobić to 40 lat po śmierci idola.

Gitarzysta, animator kultury, główny pomysłodawca akcji bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu - Leszek Cichoński, przearanżował dzieła Jimiego Hendrixa i wraz z absolwentami Wrocławskiej Akademii Muzycznej Marleną Mruz i Jakubem Zwaryczem z grupy Scoreart opracował orkiestracje. Swój wkład w tę pracę wniósł muzyk Filharmonii Sudeckiej, Paweł Stuczyński. Projekt "Hendrix symfonicznie” to próba stworzenia nowej jakości wiecznie żywych utworów mistrza gitary. Premiera koncertu, która miała miejsce w czasie festiwalu „Thanks Jimi 2011” we Wrocławiu, zgromadziła w Hali Orbita prawie 2.500 widownię.

Najbardziej znane hity, jak „Foxy Lady”, „Voodoo Child”, czy „Hey Joe” w zupełnie nowym, wzbogaconym brzmieniu, można będzie usłyszeć podczas koncertu „Hendrix symfonicznie”, który odbędzie się 28 września w Wałbrzychu. Orkiestrę Filharmonii Sudeckiej poprowadził jej szef - Jerzy Kosek.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group