Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2484
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Hłasko w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 27 stycznia 2013, 6:15
Autor: red.
Fot. red.
Krótki Festiwal Filmów na podstawie prozy Marka Hłaski zakończony. Festiwal odbył się w wałbrzyskiej Bibliotece Pod Atlantami w dniach 24–25 stycznia. Organizatorami było Muzeum w Wałbrzychu i Biblioteka Pod Atlantami.

Podczas Festiwalu wszyscy zainteresowani twórczością Marka Hłaski mieli możliwość obejrzenia filmów nakręconych na podstawie jego prozy. Wyświetlone zostały: „Baza ludzi umarłych”, „Ósmy dzień tygodnia” i „Pętla”. Po każdej projekcji uczestnicy mieli możliwość wyrażenia swojej opinii zarówno o filmach jak i o twórczości Hłaski. W dyskusjach udział wzięli też Bartosz Kwieciński z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Piotr Weiser - pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego i Żydowskiego Instytutu Historycznego.

W ramach Festiwalu odbyło się też spotkanie autorskie Piotra Weisera – autora książki "Kraj, gdzie umiera się za długo”. Izrael Hłaski, opisującej pobyt Marka Hłaski w Izraelu.

Wszystkie spotkania były otwarte, jednak w spotkaniach odbywających się przed południem szczególny nacisk położono na obecność młodzieży.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group