Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2218
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Hufiec Pracy w Wałbrzychu pomaga Domowi Małego Dziecka

Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 17:14
Autor: red
Wałbrzych: Hufiec Pracy w Wałbrzychu pomaga Domowi Małego Dziecka
Fot. Krzysztof Ciempa
13 grudnia młodzież z działającego przy wałbrzyskim Hufcu Pracy, Klubu Aktywnych, wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum nr 3 w Wałbrzychu, ponownie odwiedziła podopiecznych Domu Małego Dziecka.

Akcja została zorganizowana w ramach inicjatywy „Aktywność – dobry wybór”, pt. „Serce ma ten, kto ma je dla innych”. Uczestnicy Hufca oraz uczniowie szkoły rejonowej z Publicznego Gimnazjum nr 3 odpowiedzieli na apel Dyrekcji Domu Małego Dziecka w związku z problemami, z jakimi boryka się placówka. Wśród uczniów zrodziła się chęć zrobienia czegoś pozytywnego i pożytecznego, więc działanie przybrało formę zbiórki potrzebnych artykułów, przydatnych podopiecznym. Młodzież rozpoczęła planowanie przedsięwzięcia już na długo przed wizytą, ogłaszając akcję w szkołach wśród kolegów i koleżanek.

Jakie niezbędne artykuły zebrano dla dzieciaków z Domu Dziecka? Udało się zgromadzić artykuły higieniczne, takie jak: pampersy, chusteczki nawilżane, szampony, mydełka oraz ubranka przeznaczone dla dzieci w wieku 0-6 lat. Zebrano także akcesoria dziecięce oraz zabawki i słodycze. Po rozpakowaniu zebranych darów, młodzież przywitała się z maluszkami i przystąpiła do zabawy. Uczniowie podzielili się na dwie grupy, z czego jedna opiekowała się grupą starszych dzieci, natomiast druga dziećmi młodszymi.

Wychowankowie bardzo zaangażowali się w akcję, wykazując zainteresowanie sytuacją Domu Dziecka. Tak jak i poprzednim razem, tak i teraz, celem akcji była integracja młodzieży z podopiecznymi placówki oraz uwrażliwienie na potrzeby dzieci, a także zwrócenie uwagi na celowość i potrzebę organizowania akcji inicjatywnych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group