Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 2643
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

I Dolnośląski Festiwal Tajemnic – Repliki starych samolotów w Świebodzicach

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 9:34
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Świebodzickie lądowisko będzie gościć repliki starych samolotów.

W dniach 16-18 sierpnia szykuje się impreza pn. I Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książ. 18 sierpnia zaplanowano pokaz akrobacji replik samolotów z czasów I wojny światowej w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej z Czech "Kindernays Flying Circus". Samoloty będą stacjonować w Świebodzicach. Jak informuje Grzegorz Glegoła, szef Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach, przylecą do nas Sopwitch CAMEL oraz Fokker EIII.

***

I Dolnośląski Festiwal Tajemnic to jedno z ciekawszych wydarzeń historyczno - popularnonaukowe w sezonie, skierowane przede wszystkim do fascynatów dawnych dziejów, osób spragnionych wiedzy i poszukiwaczy przygód.
Różnorodny wachlarz tematyczny prelekcji połączony z licznymi badaczami to niezwykła okazja, by poznać najmocniej skrywane tajemnice z naszego regionu (a więc województwa słynącego z niewyjaśnionych sekretów i tzw. "białych plam").

Organizatorzy przygotowali ponad 25 wykładów i 15 projekcji (w tym widowiskowy film "Nosferatu" z muzyką na żywo), sprowadzili nieudostępnianą turystom wystawę Muzeum Medycyny Sądowej oraz przewidzieli szereg tak wspaniałych atrakcji dodatkowych jak inscenizacje historyczne, podniebne pokazy lotnicze, ucztę historyczną czy lekcje poszukiwawcze. Scenerią dla tych wszystkich niezwykłych wydarzeń zostanie Zamek Książ w Wałbrzychu, obiekt, który przez swoją przeszłość nierozerwalnie kojarzy się z zaginionymi w wojennych zawieruchach skarbami Dolnego Śląska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group