Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3831
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: ”I Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej” za nami

Sobota, 1 czerwca 2019, 12:21
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: ”I Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej” za nami
Fot. organizatorzy
Wczoraj odbył się”I Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej”. To nowość – dotąd nie było takiego konkursu dla najmłodszych w Powiecie Wałbrzyskim. Podczas finału zaprezentowało się dziesięciu wykonawców w wieku od 6 do 19 lat.

W finale w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach pojawiło się sporo rodziców i uczniów z terenu Powiatu Wałbrzyskiego. Wśród publiczności zasiedli również Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Iwona Frankowska oraz Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Mirosław Potapowicz. Uczestnicy konkursu przy aplauzie publiczności śpiewali znane i lubiane piosenki z repertuaru m.in. 2+1, Bajmu czy Sarsy. Jak podkreślał przewodniczący jury Mieczysław Noskowiak, każdy z uczestników mógł poczuć się zwycięzcą i ciężko było wybrać pierwszą trójkę laureatów.

Po długich i burzliwych obradach Jury przyznało I miejsce w kategorii od 6 do 13 lat dla najmłodszej uczestniczki konkursu Anieli Wieczorek, która oprócz pięknej statuetki, otrzymała nagrodę specjalną, jaką jest występ na scenie podczas „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego”, który odbędzie się 9 czerwca w Sokołowsku, a którego współorganizatorem jest również Powiat Wałbrzyski. Laureatką II miejsca jest Maja Lewek, a najniższe stopień podium zajęła Nikola Gawlikowska.

W kategorii od 14 do 19 lat, jak podkreślało jury, było jeszcze trudniej wyłonić zwycięzcę. Zwycięzcą była Natalia Filipecka, II miejsce zajęła Natalia Linowska, a III miejsce Justyna Gołębiowska. Odbyło się również głosowanie wśród publiczności i tę „najmilszą” nagrodę otrzymała Natalia Linowska.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group