Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3685
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: I Wałbrzyskie Senioralia rozpoczęte

Czwartek, 11 września 2014, 17:08
Aktualizacja: Piątek, 12 września 2014, 7:35
Autor: red.
Wałbrzych: I Wałbrzyskie Senioralia rozpoczęte
Fot. Robert Bajek
Od wyboru Króla, przejęcia kluczy do Miasta, odebrania gratulacji i wspólnego odtańczenia poloneza rozpoczęły się dzisiaj na Placu Magistrackim I Wałbrzyskie Senioralia. Ta obfitująca w atrakcje impreza zakończy się w niedzielę na Aqua–Zdroju Uroczystym Balem Seniora.

Na Plac Magistracki wałbrzyscy seniorzy dotarli w zorganizowanych grupach z różnych stron miasta. Zlot Gwiaździsty seniorów prowadzili przewodnicy PTTK. Tam po uroczystym otwarciu Senioraliów nadszedł czas na wybór i koronację Króla, którym został Henryk Placek, od dziś noszący tytuł Placuś I. Król odebrał klucze do miasta z rąk wiceprezydenta Wałbrzycha Zygmunta Nowaczyka. Po przekazaniu kluczy Zygmunt Nowaczyk składał gratulacje seniorom, a najstarsi, którzy przekroczyli 95 rok życia zostali uhonorowani specjalnymi listami. Częścią artystyczną inauguracji I Wałbrzyskich Senioraliów było wspólne odtańczenie poloneza na Placu Magistrackim, piosenka w wykonaniu górników i występ Teatru Tańca "Dawka Energii".

Na dzień dzisiejszy zaplanowano też debatę pod tytułem "Wałbrzyski Senior (nie)potrzebny" w Teatrze Lalki i Aktora. Jutro natomiast Seniorzy przeniosą się do kompleksu Aqua-Zdrój, gdzie odbędą się wystawy, występy artystyczne, pokazy multimedialne, spartakiada sportowa a dla najbardziej aktywnych uczestników przewidziano darmowe wejścia na basen. Jutro też ma nastąpić oddanie kluczy do miasta, gdyż w sobotę Seniorzy wyruszą do Strugi w ramach II Marszu Seniora, zorganizowanego przez Poseł na Sejm RP - Agnieszkę Kołacz- Leszczyńską i PTTK Oddział Wałbrzych. A w niedzielę na Aqua-Zdroju odbędzie się Uroczysty Bal Seniora, zamykający I Wałbrzyskie Senioralia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group