Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3422
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: I Wybory Miss Polski na wózku inwalidzkim

Środa, 1 maja 2013, 9:05
Aktualizacja: 22:52
Autor: opr.red.
Region: I Wybory Miss Polski na wózku inwalidzkim
Fot. użyczone
"Fundacja Jedyna Taka" zorganizowała I Wybory Miss Polski na wózku inwalidzkim. Jednym z celów "Fundacji Jedynej Takiej" jest promowanie osób z niepełnosprawnością oraz zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych w tym w szczególności kobiet na szczeblu lokalnym, krajowym, międzynarodowym.

"Fundacja Jedyna Taka" została powołana do życia przez dwie niepełnosprawne mamy, które chcą zwrócić uwagę na sprawy kobiet niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Konkurs "I Wybory Miss Polski na wózku inwalidzkim" jest Inicjatywą Społeczną, która ma wpłynąć na zmianę wizerunku niepełnosprawnych kobiet w naszym społeczeństwie. Organizatorzy chcą pokazać piękne kobiety poruszające się na wózku jako kobiety aktywne, spełniające się w różnych rolach społecznych m.in. w roli matki. Kobiety pełne pasji, sił oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji własnych marzeń. Kobiety, dla których wózek nie przesądza o ich atrakcyjności.

Jedną z kandydatek biorących udział w konkursie jest Paulina Popławska, która do niedawna mieszkała w Wałbrzychu, obecnie mieszka w Świebodzicach. Paulina studiuje Pedagogikę na III roku. W przyszłości chce pracować z dziećmi, jej pasją jest taniec towarzyski. Działa na rzecz osób niepełnosprawnych (fundacja, stowarzyszenie, wolontariat).

W konkursie wzięła udział, ponieważ jest to inicjatywa, która pokazuje, że kobieta niepełnosprawna może również spełniać swoje marzenia i pasje. Może udzielać się jak najbardziej w życiu społecznym. Osoba niepełnosprawna to osoba, która również może założyć rodzinę, mieć przyjaciół, pracować i żyć jak inni ludzie.

Aktualnie trwa głosowanie na kandydatki na stronie "Fundacji Jedyna Taka". Zasady są takie, że do II etapu przechodzi 10 kandydatek z najwyższą liczbą głosów. Głosowanie trwa do 23 maja. Zachęcamy do oddania głosu na Paulinę!

Poniżej link, gdzie można zagłosować.

Zagłosuj na Paulinę!

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group