Czytających: 5360

Kraj: II liga piłkarska: Porażka Górnika w Jarocinie

Poniedziałek, 1 października 2012, 8:35
Aktualizacja: 8:42
Biało–niebiescy pojechali do Jarocina z chęcią wywalczenia korzystnego rezultatu i byli tego bardzo bliscy, bowiem gola dającego zwycięstwo Jarocie stracili w doliczonym czasie gry.

Jarota bardzo szybko, bo już w 10. minucie wyszła na prowadzenie. Gola dla miejscowych zdobył Kamiński. W 23. minucie wałbrzyszanie wywalczyli rzut karny. Ostatnio jedenastek nie potrafili wykorzystać kolejno: Morawski, Moszyk i Grzegorz Michalak. Dlatego trener Bubnowicz desygnował do wykonywania tego elementu bramkarza Damiana Jaroszewskiego. Jednak i on nie był w stanie zamienić karnego na gola, bowiem trafił w słupek. Była to najlepsza okazja dla naszych piłkarzy do doprowadzenia do remisu.

W drugiej odsłonie nadal mecz miał wyrównany charakter, a akcji bramkowych nie było zbyt wiele. Górnicy starali się zdobyć gola, który przyniósłby im chociaż punkt i dopięli swego w 82. minucie, kiedy Grabarek interweniował niefortunnie w swoim polu karnym i wpakował futbolówkę do własnej bramki. Wydawało się, że pozostające do końca meczu minuty nasi rozegrają spokojnie i dowiozą remis do końca meczu. Tak się jednak nie stało, bo jedna z akcji Jaroty zakończyła się sukcesem, a na listę strzelców wpisał się Białożyt.

Jarota Jarocin – Górnik Wałbrzych 2-1

Górnik: Jaroszewski – Wojtarowicz, Orzech, D. Michalak, Kubowicz – Wepa, Morawski, Sawicki, Zieliński (64’ Radziemski) - Moszyk (73’ Polak), Zinke.

Wyniki:

Chojniczanka Chojnice - Tur Turek 3-1 (Dawid Retlewski 26, Marcin Orłowski 67, Daniel Feruga 76 - Tomasz Kowalski 59)
Elana Toruń - Ruch Zdzieszowice 1-1 (Mariusz Dzienis 21 - Remigiusz Malicki 65)
KS Polkowice - Raków Częstochowa 0-2 (Łukasz Kowalczyk 44, Joshua Balogun Kayode 69)
Jarota Jarocin - Górnik Wałbrzych 2-1 (Sebastian Kamiński 8, Łukasz Białożyt 90 - Piotr Garbarek 83 (s)
Zagłębie Sosnowiec - Energetyk ROW Rybnik 4-1 (Tomasz Szatan 39, Dawid Weis 48, Rafał Jankowski 90, Michał Cyganek 90 - Roland Buchała 83)
Gryf Wejherowo - MKS Kluczbork 1-4 (Grzegorz Gicewicz 21 - Wojciech Hober 45, Adrian Kochanek 51 (s), Michał Kojder 58, Rafał Niziołek 88)
Rozwój Katowice - Bytovia Bytów 1-1 (Sebastian Gielza 19 - Robert Hirsz 57)
Lech Rypin - Chrobry Głogów 0-0
MKS Oława - Calisia Kalisz 1-2 (Jakub Kalinowski 50 (k) - Paweł Kowal 30, Łukasz Wiącek 32 (k)