Czytających: 4540

Kraj: II liga piłki nożnej kobiet: Kolejna porażka Szczytu

Czwartek, 6 września 2012, 11:39
Aktualizacja: 11:40
W trzecim meczu II ligi kobiet w piłce nożnej, Szczyt Boguszów przegrał w Żywcu z Mitechem II 1–6.

Zespół rezerw Żywca wsparty dziewczętami z ekstraligi okazał się silnym rywalem, co znalazło odbicie w wyniku.

Pierwsze minuty należały do Szczytówek, jednak nasze akcje przerywała obrona Żywca, bądź skutecznie interweniowała ich bramkarka. Gol dla miejscowych padł po nieporozumieniu naszych obrońców, co z powodzeniem wykorzystała napastniczka przeciwniczek. Po tej bramce nasz zespół przeżył drobny kryzys i gdy wszystko wracało do normy, rywalki wyprowadziły kontratak i mając przewagę w ataku po raz drugi umieściły piłkę w siatce. Szczytówki miały także swoje okazje do strzelenia upragnionego gola, m.in. sędzia nie dostrzegł faulu w polu karnym na jednej z zawodniczek Szczytu. Wynik 2-0 utrzymał się już do końca pierwszej połowy.

Drugie 45 minut walki zostało zapoczątkowane zmianami w naszym zespole. Nowe zawodniczki że świeżymi siłami dodały naszej drużynie ducha. Ta połowa również zaczęła się od groźnych ataków Szczytówek, jednak nie udało się dziewczynom odwrócić losów spotkania i kilka minut później swojego trzeciego gola strzela zawodniczka Mitechu. Chwilę późnej następna składna akcja przeciwniczek zakończona golem i zrobiło się 4-0. Przy tym wyniku trudno było walczyć o zwycięstwo w tym meczu, jednak szybki kontratak naszych zawodniczek i Pełechata po znakomitym podaniu Iwańczuk umieszcza piłkę w siatce. Niestety, kilka minut później pani sędzina dyktuje rzut karny dla gospodyń, który na bramkę zamienia zawodniczka z Żywca. Ostatnie minuty to kontra lokalnej drużyny i ta sytuacja ustala wynik spotkania na 6-1.

Mitech II Żywiec – Szczyt Boguszów 6-1 (2-0)

Szczyt: Kurylas Katarzyna - Żurawska Nikola (65’ Kozłowska Stefania), Wielowska Karolina, Poręba Edyta (80’ Kwiatkowska Magdalena), Polkowska Marta (45’ Chłodnicka Agnieszka) - Wandolska Emilia (60’ Kowalewska Magda), Pryk Kamila, Zawisza Roksana, Pełechata Nikola (70’ Najbuk Dagmara) - Nowak Alicja (55’ Drewniok Martyna), Iwańczuk Katarzyna.