Czytających: 10130

Głogów: II liga siatkówki: Pewne zwycięstwo nad Chrobrym

Niedziela, 19 stycznia 2014, 12:54
Aktualizacja: 12:55
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych nie zawiedli i wygrali w Głogowie z Chrobrym 3–1.

Pierwszy set od samego początku przebiegał zgodnie z planem. Wałbrzyszanie szybko odskoczyli na 4 punkty (7-3). Z każdą minutą przewaga podopiecznych Krzysztofa Janczaka rosła i w pewnym momencie urosła do 11 punktów (19-8). W końcówce Victoria jeszcze przyspieszyła grę i w efekcie dała ugrać rywalowi w tej partii zaledwie 11 punktów.

Drugi set był już zupełnie inny. Wynik bardzo często oscylował wokół remisu. Przy stanie 19-17 dla Chrobrego nasi siatkarze popełnili kilka prostych błędów i gospodarze to skrzętnie wykorzystali i wygrali seta do 19.

Trzeci set był kluczowy dla całej rywalizacji. Victoria prowadziła, ale niewielką różnicą (10-8, 15-13). W pewnym momencie seta naszym udało się zbudować solidną przewagę (19-14), ale jednak Chrobry nie poddawał się i zdołał doprowadzić do stanu 21-22. Na szczęście nasi zachowali więcej zimnej krwi i wygrali do 22.

Czwarty set w początkowych fragmentach był wyrównany. Środkowa faza seta nadal nie wyłoniła drużyny, która osiągnęłaby zdecydowaną przewagę. Niemal cały czas prowadziła Victoria, ale najczęściej 1,2 punktami. Końcowe piłki to jednak już dominacja wałbrzyszan i wygrana do 20 i w meczu 3-1

Chrobry Głogów – Victoria PWSZ Wałbrzych 1-3 (11-25, 25-19, 22-25, 20-25)