Wałbrzych: II liga siatkówki:Victoria znów triumfuje

Poniedziałek, 14 października 2013, 9:33
Aktualizacja: Wtorek, 15 października 2013, 12:15
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali trzeci ligowy mecz bez straty seta.

Tym razem nasz zespół miał za rywala ekipę AZS-u Zielona Góra.

Pierwszy set od początku przebiegał po myśli wałbrzyszan, którzy wyszli na prowadzenie 6-1. Kolejne akcje to kontrolowanie wydarzeń przez podopiecznych Krzysztofa Janczaka. Nasi nawet na moment nie pozwolili sobie na chwilę dekoncentracji i seta wygrali bardzo pewnie do 17.

Druga partia zaczęła się niemal identycznie jak pierwsza. Victoria bardzo szybko wypracowała sobie kilka punktów przewagi (8-3). Z minuty na minutę przewaga wałbrzyszan rosła, a gdy było 16-8 nikt w hali nie wierzył, że tego seta można przegrać. I faktycznie Victoria wygrała go do 16.

Trzeci set miał nieco inny przebieg niż dwa poprzednie. AZS nawet prowadził 6-4, ale szybko tę przewagę roztrwonił. Victoria najpierw zbudowała 4 punkty przewagi (12-8), by w kolejnych akcjach jeszcze tę różnicę powiększać i ostatecznie wygrać partię do 19.

Victoria PWSZ Wałbrzych – AZS Zielona Góra 3-0 (25-17, 25-16, 25-19)