Wałbrzych/Kraj: II LO w setce "Perspektyw"

Środa, 12 stycznia 2022, 8:37
Aktualizacja: 9:34
Autor: red
Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce! Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 to: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie (najlepsze technikum). Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty.

W rankingu "Perspektyw" najlepiej z wałbrzyskich liceów wypadło II LO, które zostało sklasyfikowane na 100. miejscu w kraju (spadek z 77. pozycji w roku 2021). Na miejscu 407. znalazło sie I LO w Wałbrzychu, co oznacza awans w porównaniu z rokiem ubiegłym o 161 pozycji. Niewiele niżej, bo na 492. miejscu, sklasyfikowano Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczna II Stopnia im. Moniuszki w Wałbrzychu, która w poprzednich latach nie była klasyfikowana w rankingu.

Biorąc pod uwagę ranking wojewódzki, to w klasyfikacji na 6 czołowych miejscach są licea z Wrocławia, a 7. pozycji przypadła II LO w Wałbrzychu. I LO jest na miejscu 26, a ZS Muzycznych zajmuje 30. lokatę.

W kategorii techników żadna z wałbrzyskich szkół nie znalazła się w rankingu głównym obejmującym 500 najlepszych techników w kraju. W klasyfikacji wojewódzkiej ZSP "Energetyk" w Wałbrzychu został sklasyfikowany na pozycji 58. na Dolnym Śląsku.