Czytających: 5161

REGION: III liga piłkarska: Pewna wygrana w zaległym meczu

Czwartek, 17 września 2015, 13:23
Aktualizacja: Piątek, 18 września 2015, 10:31
Piłkarze Górnika w meczu bez większej historii pokonali na własnym boisku Bystrzycę Kąty Wrocławskie 3–0.

Górnik w piątym kolejnym meczu na własnym stadionie nie stracił gola. Tym razem biało-niebiescy bez większych problemów uporali się z najsłabszą ekipą w lidze KS Bystrzycą Kąty Wrocławskie.

Mecz ułożył się znakomicie dla wałbrzyszan, bowiem już w 3. minucie po dośrodkowaniu Surmaja do piłki doszedł Orłowski, zagrał do Migalskiego, a ten dopełnił formalności. Po zdobyciu gola Górnik był stroną przeważającą, ale akcji bramkowych nie było zbyt wiele, choć trzeba też przyznać, że Bystrzyca nie potrafiła poważniej zagrozić naszej defensywie. W 37. minucie Morawski idealnie dograł do Orłowskiego, a naszego napastnika powalił bramkarz gości i arbiter podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił sam poszkodowany.

W drugiej odsłonie emocji nie było zbyt wiele, bowiem mecz był praktycznie rozstrzygnięty. Na pewno rywali należy pochwalić za odważniejszą grę w drugiej odsłonie i stworzenie kilku okazji, które mogły zakończyć się zdobyciem gola. Na szczęście tak się nie stało, a w końcówce meczu Maksym Tatuśko uderzeniem z okolic 16 metra ustalił wynik meczu.

Górnik Wałbrzych – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:0 (2:0)

Górnik: Jarosiński - D. Michalak, Tyktor, Orzech, Surmaj (76’ Krzymiński) - Sawicki, Oświęcimka, Rytko (88’ Mrowiec), Morawski, Migalski (65’ Tatuśko) - Orłowski (85’ G. Michalak).