Świdnica: III liga: Remis w Świdnicy

Sobota, 12 czerwca 2010, 20:13
Aktualizacja: Niedziela, 13 czerwca 2010, 14:42
Piłkarze Górnika i Polonii/Sparty stworzyli bardzo zacięte widowisko
W dzisiejszym meczu piłkarze Górnika Wałbrzych zremisowali w Świdnicy z miejscową Polonią 0–0. Ten wynik wciąż nie daje nam pewności, że wałbrzyszanie wywalczą awans do II ligi.

Przed meczem dużo mówiło się o tym, że Świdnica nie zrobi Górnikom krzywdy i że wałbrzyszanie przywiozą z trudnego terenu trzy punkty. Rzeczywistość okazała się jednak całkiem inna.

Początek meczu należał do naszych. W 4. minucie z rzutu wolnego uderzał Marcin Morawski. Maradona huknął jak zwykle bardzo mocno, ale tym razem niecelnie. W 10. minucie po składnej akcji miejscowych musiał interweniować Damian Jaroszewski. W 13. minucie Morawski dograł do Daniela Zinke. Ten uderzył w światło bramki, ale dobrze zachował się w tym przypadku Wójcik. Kolejna okazja biało-niebieskich to niecelne uderzenie z dystansu Daniela Zinke. Później przez kolejnych 15 minut gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Trzeba w tym miejscu pochwalić defensywę Górnika, która nie pozwalała zawodnikom Polonii rozwinąć skrzydeł. W 30. minucie po podaniu Dominika Janika Adrian Moszyk trafia futbolówką w poprzeczkę. W 33. minucie gospodarze po rzucie rożnym stanęli przed szansą zdobycia gola, ale na szczęście strzał pomocnika Polonii poszybował nad poprzeczką. W 37. minucie Wójcika uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć Grzegorz Michalak, ale bramkarz miejscowych był na posterunku. Minutę później znów błysnął Wójcik, który obronił strzał Morawskiego.

Początek drugiej części to spokojna i wyważona gra obu ekip. Zarówno piłkarze Górnika jak i Polonii szanowali piłkę i bardziej dbali o defensywę niż o akcje ofensywne. Dopiero w 65. minucie gospodarze stwarzają dwie groźne akcje, ale w obu przypadkach dobrze spisuje się w bramce Górnika Jaroszewski. Z minuty ma minutę piłkarze Górnika osiągają coraz większą przewagę. Widać, że naszym zależy na odniesieniu zwycięstwa, ale wyraźnie tego dnia brakuje nam armat. Jeszcze w 90. minucie Morawski wykonuje rzut wolny, ale piłka mija światło bramki i mecz kończy się bezbramkowym remisem.

Polonia/Sparta Świdnica – Górnik Wałbrzych 0-0

Polonia: Wójcik – Bielski, Marszałek, Kotlarz, Surnik – Bodnar, Filipczak, Goździejewski, Felich (69’ Urban) – Burda (69’ Śmiałowski), Sobczyk

Górnik: Jaroszewski – Przerywacz, Majka, Wojtarowicz, D. Michalak – Wepa, Morawski, G. Michalak (67’ Tobiasz), Zinke – Moszyk, Janik (58’ Misan)

Relacja sporządzona na podstawie oficjalnej strony Górnika Wałbrzych.