Wałbrzych: III LO najlepsze

Piątek, 17 lutego 2012, 12:14
Aktualizacja: 12:15
Autor: opr. PAW
Dziewczęta z III LO w Wałbrzychu okazały się najlepsze w turnieju siatkówki szkół ponadgimnazjalnych.

W pierwszym meczu III LO zmierzyło się z ZS nr 7. W dwóch szybkich setach podopieczne Maciej Leńskiego nie pozostawiły złudzeń zawodniczkom „ekonomika”. Tylko 24 punkty zdobyte w ciągu dwóch setów nie mogły znaczyć nic innego jak triumf przeciwniczek.

Drugi mecz to konfrontacja podwójnie złotych (z sezonu 09/10 i 10/11) zawodniczek Jacka Sobczyka z nieco zmęczonymi już pierwszym spotkaniem podopiecznymi Ewy Trybańskiej. Pierwszy set bez historii, natomiast drugi to jakby nawiązanie do siatkarskiego powiedzenia „kto nie wygrywa..” – Agnieszka Oroń i koleżanki były blisko wyrównania stanu rywalizacji (mając nawet piłkę setową w górze) jednak to bardziej doświadczone zawodniczki ZS nr 2 wygrały drugą partię 26:24 i cały mecz w stosunku 2:0.

Finał to długo oczekiwany pojedynek – od dwóch lat do złotej bramy pukały zawodniczki III LO, które co roku musiały uznać wyższość siatkarek z „drugiego”. Pierwszy set padł łupem podopiecznych Macieja Leńskiego, które konsekwentnie realizowały taktykę założoną przed meczem – ostre zagrywki i sprytne zagrania pod siatką doprowadziły do prowadzenia w rywalizacji 1:0. Druga partia rozpoczęła się od mocnych ataków Weroniki Pawlaczyk. Z drugiej strony siatki wtórowała jej Kasia Andrzejak, która popisała się również paroma asami serwisowymi. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Agnieszka Zapałowska do spółki z Karoliną Olczyk rozmontowały szyki obronne ZS nr 2 i budowana konsekwentnie kilkupunktowa przewaga została dowieziona do końca i w myśl powiedzenia „do trzech razy sztuka” złoto powędrowało do szkoły z Sobięcina – III LO.

Najwartościowszą zawodniczką MVP została uznana Agnieszka Zapałowska z III LO.