Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2482
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Inauguracja I Spotkania Miłośników Łowiectwa i Jeździectwa

Niedziela, 30 sierpnia 2015, 11:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 7:02
Autor: Katarzyna Szwarc
Szczawno-Zdrój: Inauguracja I Spotkania Miłośników Łowiectwa i Jeździectwa
Fot. Katarzyna Szwarc
W sobotę w Szczawnie–Zdroju rozpoczęły się dwudniowe obchody I Spotkania Miłośników Łowiectwa i Jeździectwa.

Sobotnie wydarzenia w głównej mierze odbywały się w centrum Szczawna-Zdroju. W kościele parafialnym odprawiona została uroczysta Msza Hubertowska, a następnie miała miejsce parada myśliwska, która przeszła do Parku Zdrojowego, kończąc swój przemarsz przy muszli koncertowej.

To właśnie tam odbywały się kolejne punkty imprezy, które były jednocześnie początkiem pikniku, zainaugurowanym m.in. przez burmistrza Szczawna-Zdroju – Marka Fedoruka. Wśród atrakcji czekających na kuracjuszy i mieszkańców uzdrowiska, były np. prezentacje psów ras myśliwskich, prezentacja ptaków łowczych, odegranie hejnałów Wieniawskiego oraz myśliwskiego, czy koncerty zespołów Odgłosy Kniei, Akacjowe Śpiewule i Trompes de Pologne.

Dodatkowo na pierwszym piętrze Pijalni Wód Mineralnych oraz w holu głównym Domu Zdrojowego otwarto wystawę myśliwskiej fotografii artystycznej. Autorem zdjęć majestatycznych jeleni jest Andrzej Wierzbieniec, który dodatkowo tego samego dnia prowadził warsztaty fotograficzne w Domu Zdrojowym.

Kolejna część obchodów I Spotkania Miłośników Łowiectwa i Jeździectwa przeniosła się do Dworzyska, co poprzedziła druga parada myśliwska ulicami miasta. Niedzielne wydarzenia odbędą się właśnie w Dworzysku, gdzie na odwiedzających czekać będzie m.in. parada jeźdźców, prezentacja ras koni, czy pokaz ujeżdżania.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group