• Czwartek, 21 lutego 2019
  • Godz. 21:31
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 4515
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Inauguracja Roku Akademickiego w PWSZ

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 11 października 2018, 18:00
Aktualizacja: 20:21
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W Auditorium Novum im. prof. Elżbiety Lonc Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyła się dzisiaj uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019.

W tym roku naukę w wałbrzyskiej PWSZ rozpoczęło ponad 500 nowych studentów. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz państwowych z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem na czele, parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i władz lokalnych, szkół i placówek oświatowych, duchowni, przedstawiciele instytucji kulturalnych i oczywiście studenci.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i Hymn Polski. Następnie przemówienie inauguracyjne wygłosił JM Rektor dr hab. Piotr Jurek, który w skrócie nakreślił zarówno historię uczelni, jak i jej rolę i stojące przed nią zadania. Następnie głos zabrał wicepremier Jarosław Gowin, który mówił o nadchodzących zmianach w szkolnictwie wyższym, związanych z wprowadzeniem "Konstytucji dla Nauki". O znaczeniu nauki i jednocześnie wałbrzyskiej uczelni mówili również Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, Posłowie na Sejm RP: Tomasz Siemoniak i Ireneusz Zyska oraz Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Nie zabrakło oczywiście immatrykulacji, czyli aktu przyjęcia w poczet studentów uczelni, nie zabrakło nagród z "Najlepszy Dyplom Roku" i tradycyjnego studenckiego hymnu - " Gaudeamus Igitur". Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych". Warto wspomnieć, że podczas uroczystości wicepremier Jarosław Gowin złożył na ręce rektora Piotra Jurka symboliczny czek na kwotę przeszło 15 000 000 złotych z przeznaczeniem na rozwój uczelni.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group