Czytających: 2933

Wałbrzych/Kraj: Inauguracyjny start

Środa, 8 lipca 2020, 8:43
Aktualizacja: 8:47
Za nami start kolarzy KKW Nexelo Wałbrzych w pierwszym w sezonie 2020 Pucharze Polski, który odbył się 5 lipca w Warszawie.

Pierwszy start w sezonie to zawsze wielka niewiadoma. Pierwszy start w tak dziwnym sezonie, to większa niewiadoma. Pierwszy start w tak dziwnym sezonie, od razu na Pucharze Polski z międzynarodową rangą to jeszcze gigantyczna niewiadoma. A jak dodamy do tego debiuty w nowych kategoriach wiekowych, to mamy pełny obraz tego z czym zmierzyć musieli się nasi zawodnicy na pierwszej edycji Pucharu Polski MTB w Warszawie.

Ze sprawdzianu wyszli obronną ręką, a to wszystko dzięki ciężkiej pracy i pasji do tego sportu. Na podium Pucharu znalazła się Wiktoria Hejman w kategorii Juniorka Młodsza (3 m.) oraz Martyna Tomasik, która debiutując w kategorii U23 i Elita zajęła odpowiednio 3. i 7. miejsce. Na szerokie podium wskoczył Filip Brzóska, zajmując 7. miejsce pośród Juniorów. W kategorii Juniorów Młodszych reprezentowało nas aż 6 zawodników, z czego 4 zaliczyła debiut w 75-osobowej stawce walczącej o kwalifikacje do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tym wyścigu 11. miejsce zajął Nataniel Kluss, 17. Dominik Firlej, 18. Paweł Wawrzyńczyk, 23. Paweł Bielecki, 30. Grzegorz Radwański, a 31. Gniewko Konsewicz. W wyścigu Juniorek 13. miejsce zajęła Julia Tarnawska.

Kolejne starcie 11 Lipca w Walimiu na drugiej w sezonie 2020 Eliminacji Olimpiady Młodzieży.