Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2710
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Walim: Inwestycje drogowe w gminie Walim

Poniedziałek, 16 października 2017, 13:34
Aktualizacja: 13:39
Autor: red
Gmina Walim: Inwestycje drogowe w gminie Walim
Fot. UG Walim
Dobre planowanie budżetu oraz skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych pozytywnie wpływa na systematyczną realizację inwestycji drogowych na terenie gminy Walim.

Blisko ćwierć miliona złotych kosztował zakończony remont ulic Piastowskiej i Sowiej w Walimiu.

Inwestycja polegała na wykonaniu nowej podbudowy, ułożeniu krawężników oraz położeniu masy bitumicznej na około 230 metrach bieżących ul. Piastowskiej oraz na około 70 metrach bieżących ul. Sowiej. Zadanie to w całości sfinansowane zostało z gminnego budżetu.

Gmina Walim zakończyła także niezwykle ważną inwestycję drogową, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców, korzystających z ulicy Długiej w Walimiu oraz z ul. Sienkiewicza w Dziećmorowicach.

Zadanie na łączną wartość 144 tys. 857,73 zł, zrealizowane zostało we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu, które współfinansowało tę inwestycję kwotą około 20 tys. zł.

W trosce o mieszkańców i turystów nas odwiedzających, do końca bieżącego roku, gmina Walim wybuduje jeszcze dwa chodniki, tym razem przy drodze wojewódzkiej 383 w Jugowicach oraz w Walimiu.

Przy ul. Głównej w Jugowicach zostanie utwardzone pobocze kostką granitową i na ten cel gmina przeznaczyła środki w wysokości 66 tys. 543,00 zł, przy dofinansowaniu w wysokości 13.tys. 309,00 zł z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Drugim newralgicznym miejscem, głownie ze względu na wzmożony ruch pieszy i samochodowy, przy którym powstanie chodnik, jest ul. Wyszyńskiego w Walimiu. Za kwotę 133 tys. 179,00 zł, przy dofinansowaniu z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu w wysokości 26 tys. 636,00 zł wybudowany zostanie chodnik z kostki betonowej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group