Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3317
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Irena Raszka wydała właśnie „Baje, bajki – rymowanki”

Poniedziałek, 15 października 2018, 13:28
Autor: red
Wałbrzych: Irena Raszka wydała właśnie „Baje, bajki – rymowanki”
Fot. KMP Wałbrzych
Otrzymała wsparcie od wielu osób, ale skorzystała także ze stypendium Prezydenta Miasta Wałbrzycha i dzięki zebranym funduszom udało jej się wydać własnym nakładem 500 egzemplarzy bajek dla dzieci.

Irena Raszka w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu pracuje od blisko 19 lat. Poza pracą interesuje się sztuką. Pisze teksty dla dorosłych, ale jej pasją jest także sprawianie przyjemności najmłodszym. Dzięki zebranym funduszom wydała 500 sztuk swojej książki, w której znajdują się 23 bajki, bajeczki i rymowanki. Na wybranych stronach dzieci mogą zilustrować przeczytane wiersze.

Oto co sama napisała o swoich dziełach. "Wierszyki pisane są prostym, zrozumiałym językiem dla dzieci. Nie trzeba się domyślać czego dotyczą i co autor chciał powiedzieć. Zawierają wstęp, akcję i zakończenie z morałem. Każdy zarówno maluch jak i człowiek dojrzały zrozumie sens i znajdzie w niej coś dla siebie. Wierszyki są przepięknie ilustrowane ręcznie wykonanymi obrazkami przez moją bratową Marię Raszka. Są to ilustracje bardzo kolorowe, wesołe i takie cukierkowo słodkie".

Tych, którzy nie wiedzą, informujemy, że wałbrzyszanka blisko 4 lata temu zupełnie przypadkiem wpadła na pomysł, aby napisać swój pierwszy wiersz. Nie był to jednak utwór pisany na kartce, a wersja smsowa. Irena Raszka wiadomość tekstową wysyłała telefonicznie do swoich znajomych. Otrzymała dużo pochlebnych recenzji od odbiorców i tak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Do tej pory napisała ponad 2 tysiące wierszy.

Już niebawem Irena Raszka, wraz z aktorką Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu Angeliką Cegielską, wyruszą na spotykania z najmłodszymi w szkołach, przedszkolach oraz bibliotekach, gdzie prezentować będą dzieciom najnowsze dzieło autorki.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group