Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 1419
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

IV edycja Uniwersytetu I Wieku

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 21 września 2012, 6:53
Aktualizacja: 6:55
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Już w październiku rusza IV edycja Uniwersytetu I Wieku, działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Oferta zajęć naukowo-dydaktycznych skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych - nie tylko z Wałbrzycha, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania w różnych dziedzinach nauki, sztuki, kultury i zdrowia.

Zajęcia prowadzą doświadczeni pracownicy naukowo- dydaktyczni PWSZ AS, będący także wykładowcami akademickich uczelni, głównie Wrocławia i Opola, na takich kierunkach studiów jak: administracja i prawo,
architektura krajobrazu, biologia i biotechnologia, bezpieczeństwo i higiena pracy, filologia, kosmetologia, medycyna i stomatologia, logistyka, pedagogika, politologia, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne.

Młodzi studenci podczas zajęć mają okazję nie tylko wysłuchać najlepszych nauczycieli akademickich, ale także prowadzić z nimi ciekawe dyskusje; mogą także wziąć udział w interesujących warsztatach prowadzonych w pracowniach kosmetologicznych, plastycznych, laboratoryjnych i komputerowych, stanowiących bazę dydaktyczną PWSZ AS.

Celem kształcenia studentów UIW jest zachęcanie ich do poznawania świata i ludzi, do odkrywania tajników wiedzy i różnorodności kultur a także propagowanie edukacji poprzez dostarczanie rozrywki - jednym słowem udowadnianie, że nauka nie musi być nudna. Sprzyja temu zarówno różnorodna tematyka zajęć jak i ciekawa forma ich prowadzenia. Poza wykładami i prelekcjami proponujemy wiele interesujących warsztatów oraz zajęć praktycznych, gier a nawet konkursów.

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu w soboty od godz. 11.00 do godz.15.00 według harmonogramu umieszczonego na stronie internetowej PWSZ w zakładce Uniwersytet I Wieku- również tam można pobrać formularze zgłoszeniowe. Wszystkie zajęcia prowadzone są nieodpłatnie. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2012/2013 odbędzie się w sobotę 29.09.br. o godz. 11.00 w auli Auditorium Novum PWSZ AS.

Aby zostać studentem UIW wystarczy złożyć wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz ze zgodą rodziców lub prawnych opiekunów i dwoma zdjęciami w Instytucie Humanistycznym PWSZ, ul. P. Skargi 14a, pokój 101.
Zgłoszenia przyjmujemy do 28.09.br. Liczba miejsc jest ograniczona.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group