Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 2820
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sokołowsko: IV Festiwal Lepienia Bałwanów

Niedziela, 22 lutego 2015, 17:27
Aktualizacja: Wtorek, 3 marca 2015, 7:14
Autor: Robert Bajek
Sokołowsko: IV Festiwal Lepienia Bałwanów
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Sokołowsku odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Lepienia Bałwanów i zawody narciarskie dla dzieci i młodzieży SokoSki 2015. Impreza została zorganizowana przez Towarzystwo Rozwoju Sokołowska, Sołectwo Sokołowsko i Zespół Szkolno–Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Sokołowsku.

Uczestnicy konkursu ulepili kilkadziesiąt specjalnie przystrojonych i ozdobionych bałwanów w czterech kategoriach: praca indywidualna, rodzinna, zbiorowa dla dzieci i młodzieży i zbiorowa dla osób dorosłych. W każdej z kategorii wybierano trzy najciekawsze kompozycje a ich autorzy otrzymali atrakcyjne nagrody. Swojego bałwana, będącego efektem wspólnej pracy zaprezentowali też wałbrzyscy parlamentarzyści i lokalni samorządowcy - Katarzyna Izabela Mrzygłocka - Poseł na Sejm RP, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska - Poseł na Sejm RP, Robert Jagła - Poseł na Sejm RP, Arkadiusz Mucha - Radny Powiatu Wałbrzyskiego i Marcin Raczyński - Burmistrz Mieroszowa.

W ramach Festiwalu zorganizowano też zawody narciarskie dla dzieci i młodzieży SokoSki 2015. Młodzi biegacze rywalizowali na różnych dystansach - zależnie od wieku. W każdej z kilku kategorii zwycięzcy otrzymywali medale, puchary i dyplomy. Dodatkową atrakcją była loteria, w której udział mogli wziąć wszyscy uczestnicy imprezy a wśród nagród znalazły się między innymi: zestawy kosmetyków, zabiegi fizjoterapeutyczne, bilety do wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego i na Aqua-Zdrój, sprzęt AGD, plecaki i odzież sportowa, zaproszenia na Festiwal Kieślowskiego i nagroda główna - lot ufundowany przez Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej. Podczas Festiwalu nie zabrakło dobrej muzyki, ciepłych przekąsek, gorących napojów i rzeczy najważniejszej - świetnej zabawy w miłej, rodzinnej atmosferze.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group