Czytających: 9171

Szczawno-Zdrój: IV liga: MKS zdobywa komplet punktów

Poniedziałek, 29 marca 2010, 14:07
Aktualizacja: 14:38
Bardzo dobrze rozpoczęła się runda wiosenna dla IV–ligowego MKS–u Szczawno–Zdrój. Ekipa z uzdrowiska wygrała na własnym boisku z Konfeksem Legnica 2:1.

Obie drużyny stworzyły sobie w tym spotkaniu kilka dogodnych sytuacji na zdobycie bramek, ale o jednego gola lepszy okazał się zespół ze Szczawna-Zdroju. MKS pierwszy raz do siatki gości trafił w 30 minucie. Ręką w polu karnym, po uderzeniu z rzutu wolnego przez Marcina Wojtarowicza, zagrał obrońca Konfeksu i sędzia podyktował "jedenastkę". Rzut karny pewnie wykorzystał Piotr Smoczyk.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków legniczan. Konfeksowi udało się wyrównać w 55 minucie, a strzelcem bramki okazał się Kamil Lewandowski. Po zdobyciu gola goście wciąż mieli inicjatywę, ale nie potrafili już pokonać Damian Michno. To czego nie zrobili przeciwnicy, zrobili gracze z uzdrowiska. W 67 minucie Łukasz Bębeniec znalazł się w sytuacji sam na sam ze Struchowskim i bez problemu pokonał golkipera przyjezdnych. Konfeks próbował, ale strat nie odrobił. Tym samym MKS wciąż traci do drugiej w tabeli Lechii Dzierżoniów tylko 8 punktów.

MKS Szczawno-Zdrój - Konfeks Legnica 2:1 (1:0)
MKS: Michno - Kochanowski, Smoczyk, Kłosowski, Antas, Niemczyk, Traczykowski, Truszczyński, Oskwarek, Wojtarowicz, Bębeniec oraz Borek, Żydek, Kula i Kubowicz