Wałbrzych: IV LO najlepsze w siatkarskiej licealiadzie chłopców

Wtorek, 18 grudnia 2018, 14:05
Aktualizacja: 14:10
Autor: JAZ
W rywalizacji siatkarskiej Licealiady chłopców do ścisłego finału awansowały cztery reprezentacje.

W gronie faworytów wymieniano przede wszystkim II i IV Liceum Ogólnokształcące. Stawkę Final Four uzupełniły drużyny I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół nr 5.

W pierwszym meczu półfinałowym dużo lepiej zaprezentowała się drużyna prowadzona przez trenera Radosława Ostrowskiego. Zważywszy na ciężki i wyrównany mecz w drugiej parze, gładka wygrana w dwóch setach sugerowała, że ekipa IV LO będzie w uprzywilejowanej sytuacji. Ostatecznie w drugim półfinale po tie-breaku zwyciężyła drużyna II Liceum Ogólnokształcącego.

W finałowym starciu dużo emocji mieliśmy w pierwszym secie. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Przy stanie 22:20 dla II LO trener Ostrowski wziął czas i odmienił losy seta. Pięć zdobytych z rzędu punktów dało IV Liceum wygraną. W drugiej odsłonie ekipa z Piaskowej Góry wygrała bez większych problemów. Trzecie miejsce po ciężkim boju zdobyła drużyna II Liceum Ogólnokształcącego.