Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3544
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: IV Miejskie Forum Zawodowe dla Uczniów

Czwartek, 8 lutego 2018, 16:16
Aktualizacja: Sobota, 10 lutego 2018, 12:14
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: IV Miejskie Forum Zawodowe dla Uczniów
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Zespole Szkół nr 5 im. M. T. Hubera przy ulicy Ogrodowej w Wałbrzychu odbyło się IV Miejskie Forum Zawodowe dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych.

Udział w Forum wzięli uczniowie z 10 wałbrzyskich szkół. Podczas spotkania mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, oraz z ofertą pracy w zakładach i przedsiębiorstwach współpracujących z ZS 5. Wchodzące w skład ZS 5 Technikum prowadzi następujące kierunki: technik mechanik, mechatronik, logistyk, a także technik pojazdów samochodowych, budownictwa i architektury krajobrazu, natomiast Branżowa Szkoła I Stopnia przygotowuje do następujących zawodów: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik motocyklowy, operator obrabiarek skrawających, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz, monter sieci instalacji sanitarnych i fryzjer.

Podczas Forum prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej podkreślał jak ważne jest zdobycie konkretnego zawodu i wskazywał korzyści wynikające ze współpracy pomiędzy szkołą a potencjalnymi przyszłymi pracodawcami, którzy aktywnie włączają się w proces edukacji, chociażby poprzez warsztaty i szkolenia, które odbywają się nie tylko w szkole, ale również w przedsiębiorstwach z nią współpracujących. W tym miejscu warto zaznaczyć, że firm i przedsiębiorstw współpracujących z ZS 5 jest już co najmniej kilkanaście a liczba ta stale się powiększa - jednym z ważniejszych punktów Forum było podpisanie listu intencyjnego z kolejnym przedsiębiorstwem.

- Dzisiejsze wydarzenie to Miejskie Forum Zawodowe dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych - impreza organizowana po raz czwarty pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Impreza składała się z trzech bardzo ważnych części: pierwsza część dotyczyła nawiązana współpracy i podpisania listu intencyjnego z firmą WAŁBRZYCH INTERNATIONAL PRODUCTION Sp. z o.o.. Chcemy wspólnie promować nową ofertę edukacyjną w postaci zawodu technik przemysłu mody. Druga część naszego spotkania to prezentacje branż z oferty naszej szkoły a wszystko po to, aby uczeń szkoły podstawowej, uczeń gimnazjum wiedział co można znaleźć w ofercie edukacyjno-zawodowej Zespołu Szkół nr 5. Trzecia część, ta na którą uczniowie również czekali, to możliwość grupowych spotkań z pracodawcami, których gościmy w naszej szkole - powiedziała Katarzyna Druczak, wicedyrektor ZS nr 5.

Wśród firm i przedsiębiorstw, które przyjęły zaproszenie na dzisiejsze Forum znalazły się: Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, SEGEPO-REFA, Faurecia Wałbrzych Zakład Mechanizmów, WAŁBRZYCH INTERNATIONAL PRODUCTION, Vega Car Salon Samochodowy Citroen i Pracownia Projektowa Greengo.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group