Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: IV Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym

Środa, 28 marca 2018, 13:34
Aktualizacja: 13:38
Autor: PAW
Wałbrzych: IV Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym
Fot. Robert Bajek
W kompleksie Aqua–Zdrój w Wałbrzychu rozegrane zostały IV Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym.

Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu, który zaprosił do udziału w przedsięwzięciu wszystkie placówki z Dolnego Śląska oraz placówki z regionu województwa opolskiego oraz wielkopolskiego.

Impreza ta wpisała się już na stałe w kalendarz największych imprez sportowych organizowanych przez placówki resocjalizacyjne i z upływem czasu przyciąga coraz większą liczbę chętnych zawodników. Mistrzostwa objęte zostały Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego p. Cezarego Przybylskiego, a uroczystej inauguracji imprezy dokonał Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim – p. Jerzy Więcławski.

Po obu stronach stołu naprzeciw siebie stanęli wychowankowie – reprezentanci różnych placówek typu MOS, MOW oraz Zakładów Poprawczych min. z Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego, Nysy, Babimostu, Strzelina, Świdnicy, Mrowin, Sobótki, Kłodzka, Walimia, Smolnika, Jawora oraz Wałbrzycha. Uczestnicy turnieju to tzw. „trudna młodzież”, która tego dnia swym zaangażowaniem oraz umiejętnościami udowodniła, że sport nie ma granic, a poziom sportowy imprezy kształtował się na najwyższym poziomie. Biorąc pod uwagę najważniejszy walor imprezy, czyli jej aspekt wychowawczy uczestnicy zapoznani zostali z zasadami fair-play, a całej imprezie przyświecało hasło „Pamiętamy – 100 lat Niepodległej”. W związku z tą podniosłą ideą odegrany został „Mazurek Dąbrowskiego”, a Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu Piotr Schienke nawiązał w przemowie do młodzieży do tych niezwykle istotnych wydarzeń w historii naszego kraju.

Współzawodnictwo chłopców przebiegało na ośmiu stołach równocześnie, natomiast dziewczęta rywalizowały na jednym stanowisku. W sumie przeprowadzono około 160 bezpośrednich spotkań, a drużyny rozegrały średnio po 15 meczów. W Turnieju przyznano nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy, a wyniki rywalizacji ukształtowały się następująco:

Rywalizacja drużynowa – chłopcy

Drużynowy Mistrz Dolnego Śląska – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Babimoście
Drużynowy Vicemistrz Dolnego Śląska – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Specjalnych w Nysie
III miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zespole Placówek Specjalnych w Nysie

Rywalizacja indywidualna (dziewczęta)

Mistrzyni Dolnego Śląska – Wiktoria Ligenza (MOW Sobótka)
Vicemistrzyni Dolnego Śląska – Kinga Lisowska (MOW Sobótka)
III miejsce – Julia Strychalska (MOW Sobótka)

Rywalizacja indywidualna (chłopcy)

Mistrz Dolnego Śląska – Kewin Gruszka (MOW Nysa)
Vicemistrz Dolnego Śląska – Jacek Jakubowski (ZPO Strzelin)
3 miejsce – Łukasz Tęcza (MOS Walim)

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group