Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3664
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: IX edycja „Primus in Deutsch”

Wtorek, 11 kwietnia 2017, 10:14
Aktualizacja: 10:25
Autor: red
Wałbrzych: IX edycja „Primus in Deutsch”
Fot. ZS Energetyk
IX Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjalistów „Primus in Deutsch”. Język niemiecki – modny? Niemodny? Na pewno potrzebny…, bo język sąsiadów i ich kulturę należy znać, by się szanować, lubić i lepiej rozumieć.

Wo produziert man Gummibärchen? Wo isst man Wurst mit Kraut auf dem Oktoberfest? Die Sacher-Torte ist eine Spezialität aus…? Z tymi i wieloma innymi pytaniami musieli się zmierzyć uczestnicy IX Międzyszkolnego Konkursu dla Gimnazjalistów “Primus in Deutsch”, którzy przybyli do Zespołu Szkół Politechnicznych “Energetyk” w Wałbrzychu na kolejną edycję konkursu.

Do udziału w potyczkach językowych zgłosiło się osiem szkół gimnazjalnych powiatu wałbrzyskiego reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. Poziom przygotowania młodzieży był wysoki, a rywalizacja konkursowa bardzo zacięta.

W części pierwszej – pisemnej konkursu, w której uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test leksykalno-gramatyczny z elementami wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, najlepszymi były uczennice: Milena Topolska z Publicznego Gimnazjum z Czarnego Boru, Katarzyna Kwiatkowska z Publicznego Gimnazjum ze Starych Bogaczowic i Dominika Amanowicz również z Publicznego Gimnazjum ze Starych Bogaczowic.

W części drugiej – ustnej - uczestnicy przedstawiali prezentację na temat: „Miejsca warte zobaczenia w naszym powiecie wałbrzyskim”, w której trzeba było zaplanować wycieczkę dla uczniów przyjeżdżających na wymianę z Niemiec. Laureatami konkursu wiedzy są:
1. Publiczne Gimnazjum w Czarnym Borze w składzie: Emilia Rolka , Aleksandra Topolska i Milena Topolska
2. Publiczne Gimnazjum w Starych Bogaczowicach w składzie: Dominika Amanowicz, Natalia Kozłowska i Katarzyna Kwiatkowska
3. Publiczne Gimnazjum Nr 7 w Wałbrzychu w składzie: Ewa Kwil, Julia Swigost i Olaf Mojsa.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Agnieszka Kołacz-Leszczyńska - Poseł na Sejm RP, Roman Szełemej - Prezydent Miasta Wałbrzycha i Jacek Cichura - Starosta Wałbrzyski, zaś sponsorami, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie rzeczowo byli: Daicel Safety Systems Europe z Żarowa, Tauron, Wydawnictwo Językowe LektorKlett i Pearson Longman.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group