Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 4978
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jabłko czy cytryna?

Piątek, 13 maja 2022, 6:32
Autor: red
Wałbrzych: Jabłko czy cytryna?
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci, wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Wałbrzychu, w nietypowy sposób kontrowali kierowców. Jabłko w nagrodę, a cytryna dla kierowcy, który nie przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Podczas prowadzonych działań dzieci wręczyły kierującym 10 jabłek i 6 cytryn.

11 maja w godzinach porannych uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Wałbrzychu wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policja w Wałbrzychu przeprowadzili akcję „Jabłko, czy cytryna”. Funkcjonariusze z "drogówki" sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego w rejonie miejscowej szkoły. Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości oraz pasów bezpieczeństwa.

Uczniowie podczas spotkania przypomnieli sobie podstawowe zasady ruchu drogowego, a także mieli okazję wspólnie z policjantami przeprowadzać kontrolę pojazdów. Dzieci nagradzały jabłkiem kierowców poruszających się zgodnie z przepisami. Natomiast tych, do których były zastrzeżenia częstowali cytryną.

Podczas prowadzonych działań uczniowie wręczyli 10 jabłek i 6 cytryn. Kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą, ale z uśmiechem na twarzy przyjmowali kwaśny owoc i ….obiecali poprawę. Dzieci na tę okoliczność na dużych kolorowych kartonach wypisały hasła, które przypominały kierującym o jeździe zgodnej z zasadami bezpieczeństwa na drodze.

W czasie kontroli policjanci przypominali ponadto o konsekwencjach jakie wiążą się z przekraczaniem dozwolonej prędkości, o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa, czy przewożenia małych dzieci w specjalnych fotelikach.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group