Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2490
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jackie, pies szukający domu

Poniedziałek, 14 stycznia 2013, 11:32
Aktualizacja: 11:33
Autor: nadesłany/opr.red.
Wałbrzych: Jackie, pies szukający domu
Fot. użyczone
Nic to nadzwyczajnego. Takich jak on jest wiele. Codziennie znajdowane na poboczach dróg, w rowach. Jedne mają szczęście w nieszczęściu – człowiek wyciąga pomocną dłoń – inne nie.

Jackie miał szczęście w nieszczęściu. Wiemy o nim tylko tyle, że około pięciu lat temu uległ wypadkowi i został przygarnięty przez ówczesnych opiekunów domu dziecka w Bystrzycy Górnej. Już wtedy był schorowanym staruszkiem. Teraz jego kondycja się poprawiła, ale czas biegnie przecież nieubłaganie.

Jackie jest jeszcze starszy i jeszcze bardziej potrzebuje ciepłego kąta, aby móc spokojnie przeżyć jesień życia. Dawny rozgardiasz, który tak dobrze znał i lubił jednak gdzieś zniknął. Nie ma już dzieci, kaloryfery dawno nie grzeją. Jeszcze można biegać po placu zabaw za zabawką i udawać, że się jest szczeniakiem, ale już tylko jeden opiekun rzuca tę zabawkę i w sumie robi to rzadko. Problem polega na tym, że cały ośrodek przeniósł się w nowe miejsce mieszczące się w Świdnicy. W nowym domu dziecka nie ma miejsca dla wiernego kompana dzieci, dodatkowo przepisy zabraniają jego trzymania. Pies do tej pory mógł przebywać w starym opuszczonym obiekcie ale ten został sprzedany.

Gdyby Jackie nie był psem to by wiedział, że budynek jest sprzedany i do czwartku trzeba z niego wynieść ostatnie sztuki mebli i psa. A może jednak jakiś człowiek wyciągnie pomocną dłoń?

Osoby, które chcą pomóc proszone są o kontakt pod numerem telefonu:
509904198 lub 785777802

Jackie szuka domu na stałe. Jednak dom tymczasowy, w tej chwili również ratuje mu życie!

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group