Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 6063
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jak funkcjonuje wałbrzyska służba zdrowia?

Poniedziałek, 6 maja 2019, 7:33
Aktualizacja: 9:24
Autor: PAW
Wałbrzych: Jak funkcjonuje wałbrzyska służba zdrowia?
Fot. archiwum
Zapewne wałbrzyszanie na temat funkcjonowania wałbrzyskiej służby zdrowia mają zróżnicowane opinie. Dlatego zachęcamy do wyrażania ich w komentarzach.

Jak wynika z różnych rankingów, wałbrzyskie szpitale zajmują w nich całkiem niezłe pozycje, jeśli weźmiemy pod uwagę Dolny Śląsk. Zresztą podczas ostatniej sesji prezydent Roman Szełemej mówił o sytuacji w lecznictwie.
- Wałbrzyskie szpitale mają lepsze wyniki finansowe niż wiele szpitali w Polsce. Szukamy jednak cały czas wsparcia dla naszego szpitala, bo chodzi o przeniesienie pediatrii z Batorego na Piaskową Górę, bo to jest konieczność, ale trzeba spełnić wiele wymogów formalnych - informuje prezydent.

Jednocześnie Roman Szełemej odnosi się do dość kontrowersyjnej sytuacji, w której często znajdują się osoby dzwoniące po pogotowie ratunkowe.
- Dyspozytor z Wrocławia kieruje zespół ratownictwa medycznego w określone miejsce - mówi Szełemej. - Zdarzają się jednak pomyłki i dlatego pogotowie niemal non stop jest w trakcie jazdy. Niestety, ale podstawowa opieka zdrowotna jest niewydolna, a małe szpitale mają spore problemy z funkcjonowaniem. Niedobór kadr jest zatrważający.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
27
96%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group