Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4740
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Jak po cukier to tylko do południowych sąsiadów

Czwartek, 7 kwietnia 2011, 14:19
Aktualizacja: 14:20
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Jak po cukier to tylko do południowych sąsiadów
Wzrost cen cukru spowodował wzrost cen produktów cukierniczych
Fot. red
Przygraniczne sklepy spożywcze przeżywają oblężenie. Polacy hurtowo wykupują cukier, który w Czechach jest blisko o połowę tańszy niż u nas.

Ceny cukru w Wałbrzychu i najbliższej okolicy wahają się w granicach 4.60 a 6.00 zł. Nawet markety nie są w stanie obniżyć znacząco cen.
- Kupuję cukier w markecie, bo jest o 40 groszy tańszy niż w osiedlowym sklepie, ale i tak wychodzi drogo – mówi Justyna Bałun z Wałbrzycha.

Wzrost cen cukru spowodował również, że zauważalny jest wzrost cen produktów cukierniczych. Wysokie ceny tego produktu doprowadziły do tego, że Polacy jeżdżą coraz częściej na zakupy do Czech. Tam w przygranicznych sklepach, notabene najczęściej prowadzonych przez naszych rodaków, cukier można kupić już po 4 zł. Jeśli pojedzie się 20-30 km w głąb Czech, jest szansa kupienia cukru po 3.50 zł. Właściciele tych przygranicznych sklepów na brak zainteresowanych nie mogą narzekać.
- Nie dość, że przyjeżdża sporo Polaków z Wałbrzycha, Mieroszowa, Kamiennej Góry, to jeszcze moi znajomi zamawiają spore ilości cukru – mówi Wojciech Janos, właściciel jednego z takich sklepów.

Polacy znani są z operatywności i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Część naszych rodaków wpadła na pomysł, że na tym „słodkim” interesie można zarobić nieco grosza. Dlatego byli i wciąż są tacy, którzy jednorazowo wykupują setki kilogramów cukru i sprzedają go w naszym kraju po nieco wyższej cenie. Teraz nawet już w niektórych czeskich sklepach wprowadzono limity i nie można kupić więcej niż 100 kg cukru w jednym punkcie.

Cukrowa panika trwa od kilku tygodni i potrwa pewnie do czasu aż ceny cukru w Polsce znacznie nie spadną i przestanie się opłacać jeździć na zakupy do naszych południowych sąsiadów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group