Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4418
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Jak Wałbrzych będzie połączony z drogą ekspresową S3?

Piątek, 26 stycznia 2018, 14:02
Aktualizacja: 15:45
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Jak Wałbrzych będzie połączony z drogą ekspresową S3?
Fot. UG Stare Bogaczowice
1 lutego w Jeleniej Górze zbiorą się samorządowcy z regionu, żeby dyskutować o miejscowym transporcie i jego rozwoju. Jednym z tematów ma być połączenie Wałbrzycha z ekspresową drogą S3, to potężna inwestycja drogowa, warta 150–200 mln zł.

Ruszyły już wstępne prace projektowe i dowiedzieliśmy się więcej o szosie, która otworzy nam okno na świat.

Decyzja o budowie drogi S3 do granicy państwa jest bardzo ważna. Teraz musimy rozmawiać o tym, jak Wałbrzych zostanie z nią połączony, czy przez Sady Dolne i węzeł Bolków, co rekomendujemy, czy przez węzeł Kamienna Góra Ptaszków - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej

Swój początek na pewno będzie miała na obwodnicy Szczawna-Zdroju w okolicach Tesco i będzie wychodziła z tego samego przebudowanego ronda, co obwodnica zachodnia. Prezydent nie ma wątpliwości co do tego, że lepiej będzie poprowadzić ją przez Sady Dolne, gdzie mogłaby na przeważającym obszarze biec polami bez burzenia domów i wycinania lasów, nie ma tam też dużych różnic wysokości. Być może przy projektowaniu przebiegu łącznika zostanie wykorzystany projekt z końca XIX w. budowy linii kolejowej łączącej Szczawno-Zdrój z Bolkowem?

Źródło: UG Stare Bogaczowice

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group