Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2646
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jak Wałbrzych może skorzystać na budowie S3

Piątek, 9 grudnia 2016, 14:37
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Jak Wałbrzych może skorzystać na budowie S3
Fot. Stara Kopalnia Wałbrzych/facebook
W wałbrzyskiej Starej Kopalni odbyła się kolejna konferencja dotycząca budowy trasy S3.

"Ciężko ściągnąć jest nowych inwestorów, a dla obecnych w mieście firm ważna jest możliwość łatwego eksportowania wyrobów, głównie na południe. Również dla turystów, przyzwyczajonych do coraz liczniejszych polskich autostrad i tras szybkiego ruchu - standard podróży ma coraz większe znaczenie.

Stąd tak ważna dla Wałbrzycha jest budowa trasy S3 - i to aż do granicy w Lubawce. A także przedłużenie jej po czeskiej stronie do Pragi" – tak argumentowali potrzebę zorganizowania debaty jej organizatorzy, a więc "Gazeta Wyborcza" i Urząd Miejski w Wałbrzychu.

Po raz kolejny spotkali się więc samorządowcy, a także przedstawiciele sektora prywatnego i eksperci. Dla wszystkich budowa trasy S3 ma niebagatelne znaczenie. Można wręcz powiedzieć, że dla naszego regionu to jedna z kluczowych inwestycji.

Strategiczna inwestycja, mająca na celu połączenie Lubawki z miejscowościami nadmorskimi jest olbrzymią szansą również dla miast położonych w okolicach inwestycji. Podczas spotkania uczestnicy rozmawiali głównie o tym, jak Wałbrzych może skorzystać na budowie S3 i jak doprowadzić do wybudowania łącznika Wałbrzycha z S3.
- To dla naszego miasta bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia rozwoju Wałbrzycha, ale ważna także dla całego regionu – mówi prezydent Roman Szełemej.

Uczestnicy konferencji podkreślali, że dobre skomunikowanie z Czechami jest dla naszego regionu sprawą priorytetową i daje poważne szanse dla rozwoju choćby turystyki przygranicznej. Budowa S3 to również szansa dla WSSE, o czym nie tak dawno mówił prezes Maciej Badora.
- Powstanie odcinka S3 Bolków-Lubawka to dla nas sprawa kluczowa - mówi Maciej Badora. - Skomunikowanie WSSE z regionem idzie w dobrym kierunku, ale S3 to najważniejsza kwestia. Budowa kolejnych szlaków komunikacyjnych, które mogą doprowadzić do tego, że pojawią się nowi inwestorzy, którzy zechcą otworzyć swoje firmy w Wałbrzychu i najbliższym sąsiedztwie, będzie ustalana na szczeblu wojewódzkim. Mamy już sygnały od przedsiębiorców, że ta kluczowa decyzja o budowie S3 jest argumentem zachęcającym ich do inwestowania w naszej strefie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group