Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3872
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Janusz Radek Symfonicznie

Czwartek, 13 września 2012, 6:42
Aktualizacja: 14:26
Autor: Karolina Kurban
Wałbrzych: Janusz Radek Symfonicznie
Fot. Karolina Kurban
Artysta zawitał w Wałbrzychu po raz kolejny. W piątkowy wieczór w Sali Koncertowej Filharmonii Sudeckiej zaśpiewa piosenki Czesława Niemena, Seweryna Krajewskiego, Ewy Demarczyk czy Marka Grechuty. Janusz Radek przy oprawie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu i dyrygenturze Jerzego Koska przedstawi interpretacje znanych utworów.

Wczoraj spotkał się z mediami. Zapytany, jakiego kompozytora piosenki najchętniej śpiewa odpowiedział, że takiego, którego nigdy jeszcze nie śpiewał. Z tego materiału, który wykonana podczas piątkowego koncertu z uwielbieniem zaśpiewa piosenkę pt.: „Niech żyje bal”, z perspektywy mężczyzny.

Janusz Radek twardo stąpa po ziemi, a marzenia realizuje każdego dnia, spełniając się muzycznie.

- Marzenia posiadam podobne do każdego z nas: przeżyć godnie to wszystko, a w tym wszystkim odnajdywać szczęście i satysfakcję. Co do marzeń muzycznych to zawsze chcę traktować rzetelnie widza, jednocześnie tworząc swój wizerunek artystyczny. - opowiadał Janusz Radek.

W Wałbrzychu czuje się jak w domu.

- Jestem tu po raz 15 bądź 20. Poznałem zakamarki Gór Sowich, więc jestem jak stąd. W Filharmonii Sudeckiej jednak wystąpię po raz pierwszy. - mówił artysta.

O współpracy z Januszem Radkiem w samych superlatywach opowiadał Jerzy Kosek, dyrygent i dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Sudeckiej.

- Dziś po raz pierwszy spotkaliśmy się na próbie i muszę przyznać, że mimo wiedzy na temat twórczości Janusza Radka nie wiedziałem, jak wygląda współpraca z tym człowiekiem. Jestem pod wrażeniem pełnego profesjonalizmu najwyższych lotów jako muzyka. Piosenki, które wykona artysta w piątek wymagają kunsztu wokalnego, są trudne i większość artystów nie wiedziałabym, co z nimi zrobić. - chwalił współpracę Jerzy Kosek.

Janusz Radek nie krył, że i jemu współpraca z filharmonią bardzo się podoba.

- Współcześnie jest bardzo ciężko zaangażować widza. Straciliśmy zwyczaj uważnego obserwowania, radowania się. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda mi się zaangażować wałbrzyską widownię i w piątek obopólnie będziemy cieszyć się swoją obecnością w Filharmonii Sudeckiej. - zachęcał do koncertowania Janusz Radek.

Zaangażowanie obu stron: Janusza Radka i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej będziemy podziwiać już w ten piątek, o godzinie 19.00 w Sali Koncertowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group