Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4723
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jechał pijany, bez uprawnień, spowodował kolizję, chciał wręczyć policjantom łapówkę

Środa, 18 października 2017, 12:30
Aktualizacja: 12:33
Autor: red
Wałbrzych: Jechał pijany, bez uprawnień, spowodował kolizję, chciał wręczyć policjantom łapówkę
Fot. KMP Wałbrzych
Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 63 – letni kierowca Seata, zatrzymany przez policjantów z wałbrzyskiej drogówki. Nie dość, że jechał pijany, bez uprawnień, spowodował kolizję, to na dodatek, aby uniknąć kary, chciał wręczyć policjantom łapówkę.

16 października 2017 roku o godz. 13.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Długiej. Kierujący Seatem wjechał w barierki ochronne. Uwagę, przybyłych na miejsce funkcjonariuszy wałbrzyskiej drogówki, zwróciło „dziwne” zachowanie 63-letniego sprawcy kolizji. Chwiejny chód i bełkotliwa mowa jednoznacznie wskazywały na to, iż jest on pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badania wykazały ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały one cofnięte z powodów zdrowotnych.

Mężczyzna zaproponował policjantom po 200 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Tłumaczył, że zaraz zabierze swoje auto, odstawi je na podwórko i będzie po sprawie. Policjanci propozycji nie przyjęli, a o całym zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego wałbrzyskiej komendy i zatrzymali 63-latka. Trafił on prosto do policyjnego aresztu.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Nie ominie go także kara za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group