Czytających: 4758

Wałbrzych/REGION: Jedenaście medali

Środa, 13 października 2021, 12:07
Aktualizacja: 12:08
Kolejny wyjazd zawodników Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI" zaowocował jedenastoma medalami.

Tym razem areną zmagań było Skarżysko-Kamienna gdzie odbył się już siódmy Turniej Skarżysko Kamienna Cup w którym wystartowało 346 zawodników z 32 klubów z Ukrainy i Polski. Reprezentacja UKKS OBI liczyła 17 osób. Wszyscy stoczyli bardzo dobre pojedynki ale dotarcie do strefy medalowej w tak dobrze obsadzonym turnieju nie była łatwa, trzeba było wygrać kilka walk aby się w niej znaleźć. Najlepiej spisały się i wywalczyły złote medale startująca w najmłodszej kategorii 7-8 lat -30 kg Livia Stachura oraz Julia Obuchowska która startował w kategorii 13-14 lat +60 kg. Julia wszystkie walki zakończyła przed czasem. Livia w drodze do złotego medalu stoczyła bardzo zacięty pojedynek z koleżanką z klubu Mileną Gałuszkiewicz. Milena ostatecznie zdobyła brązowy medal. Do finału doszli również Michał Konieczny 7-8 lat +35 kg, Martyna Kozdrowiecka 11-12 lat +45kg, Milena Witoń 9-10 lat +40 kg oraz Dominik Obuchowski 17-18 lat -70 kg, Niestety tym razem przeciwnicy okazali się lepsi, musieli zadowolić się 2 miejscem na podium. Trzecie miejsce zajął Paweł Nowak 17-18 lat -70 którego drogę do finału przerwał wspominany wcześniej Dominik. Brąz wywalczyli również Szymon Pomjan 15-16 lat -65 kg, Filip Kondej 7-8 lat -35 kg, Laura Kuźniarz 9-10 lat -35 kg. Po raz kolejny rolę trenera i sekundanta przejęła sempai Agnieszka Obuchowska a sensei Tomasz Obuchowski na zawodach był sędzią. Wielkie podziękowania za pomoc należą się rodzicom którzy pomogli dostać się na turniej oraz pomagali podczas zawodów.