Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3616
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Jedlina z budżetem

Środa, 23 grudnia 2020, 7:34
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Jedlina z budżetem
Fot. red
Rada Miasta Jedliny–Zdroju jednomyślnie przyjęła budżet na 2021 rok. W przyszłorocznym budżecie zaplanowano dochody na poziomie 25.785.926 zł, a wydatki w wysokości : 27.174.898 zł. Wydatki na zadania inwestycyjne przewidziane w budżecie na 2021r. wynoszą: 4.520.000 zł, co stanowi 16,70 % wydatków ogółem.

W pierwszej kolejności obowiązkiem jednostki samorządu terytorialnego jest zabezpieczenie środków na wydatki bieżące w zakresie realizowanych zadań, tj.: oświaty, gospodarki mieszkaniowej, ochrony środowiska, infrastruktury drogowej, opieki społecznej, pomocy rodzinie, kultury oraz kultury fizycznej, a także administracji.

Budżet na rok 2021 jest trudny i wymagający. Z uwagi na pandemię niższe są dochody gminy, a co za tym idzie wydatki również muszą być mniejsze. W zakresie inwestycji nie brakuje jednak zadań ważnych dla mieszkańców naszej gminy. W następnym roku budżetowym tj. 2021 r. władze gminy, aby móc kontynuować przyjętą strategię rozwoju gminy nadal planują wysoki poziom wydatków na inwestycje. Najwięcej środków planuje się na inwestycje związane z rozwojem turystyki, rewitalizacji zdegradowanych obszarów miasta, modernizacji infrastruktury drogowej oraz mieszkaniowej. Zgodnie ze Strategią Rozwoju Gminy oraz Wieloletnią Prognozą Finansową zaplanowano kontynuację wymiany ogrzewania na ekologiczne przez mieszkańców, budowę i przebudowę kolejnych dróg, rozbudowę infrastruktury edukacyjnej – modernizacja placów zabaw.

W ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowana zostanie ulica Jodłowa. Ponadto w roku 2021 planuje się inne remonty dróg jeżeli gmina uzyska dofinansowanie. Istotną pozycją w budżecie jest również kontynuowanie prac związanych z rewitalizacją naszego uzdrowiska w celu uatrakcyjnienia oferty turystycznej miasta, np. dalsza budowa tras rowerowych Single track i rewitalizacja parków. W dalszym ciągu realizowany będzie program wymiany kotłów węglowych oraz program rewitalizacji podwórek.

Zadania inwestycyjne przewiduje się realizować przy współudziale środków pochodzących z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz przy współudziale środków z budżetu województwa, Funduszu Dróg Samorządowych czy Funduszu Pracy i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Realizacja zaplanowanych inwestycji z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej w głównej mierze będzie zależała od terminów i wysokości przydzielonych środków unijnych w perspektywie 2021-2027.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
3
50%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group