Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jedlina–Zdrój zainteresowana odnawialnymi źródłami energii

Niedziela, 20 lipca 2014, 7:25
Autor: www.jedlinazdroj.eu
Region: Jedlina–Zdrój zainteresowana odnawialnymi źródłami energii
Fot. użyczone
Burmistrz Miasta Jedlina–Zdrój zorganizował spotkanie, w którym uczestniczyli naukowcy z Politechniki Wrocławskiej, prof. Jerzy Keleta i prof. Jerzy Detyna oraz przedstawiciele świata biznesu i samorządu celem omówienia możliwości zastosowania i wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie miasta.

Podczas spotkania przedstawiono nowoczesne systemy wykorzystywane w wielu miastach. Odnawialne źródła energii (OZE) stanowią alternatywę dla tradycyjnych pierwotnych nieodnawialnych nośników energii (paliw kopalnych). Ich zasoby uzupełniają się w naturalnych procesach, co praktycznie pozwala traktować je jako niewyczerpalne.

Pozyskiwanie energii z tych źródeł w porównaniu do źródeł tradycyjnych jest bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Wykorzystywanie OZE w znacznym stopniu zmniejsza szkodliwe oddziaływanie energetyki na środowisko naturalne, głównie poprzez ograniczenie emisji szkodliwych substancji, zwłaszcza gazów cieplarnianych.

Burmistrz zaproponował, aby rozważyć umiejscowienie pilotażowej instalacji na terenie Jedliny-Zdroju, która mogłaby przynieść pozytywny efekt dla mieszkańców, uzdrowiska i środowiska.

Na kolejnym spotkaniu przedstawione zostaną projekty zadań mających na celu urealnienie planów.

źródło: www.jedlinazdroj.eu

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group