Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3212
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Jedyna taka”

Środa, 18 grudnia 2013, 6:20
Autor: Ina
Wałbrzych: „Jedyna taka”
Fot. Waldemar Łomża
Kalendarze z udziałem finalistek I Wyborów Miss Polski na wózku są już w sprzedaży. Jedną z modelek, które możemy zobaczyć na zdjęciach, jest Weronika Wróbel ze Świdnicy.

Weronika Wróbel to świdniczanka, która wzięła udział w I Wyborach Miss na wózku organizowanych przez Fundację Jedyna Taka. Zdobyła aż trzy tytuły - II Wicemiss Polski, Miss Publiczności i Miss Internetu.
- To było ogromne zaskoczenie – wspomina.
Na co dzień Weronika jest uczennicą Technikum Ekonomicznego we Wrocławiu. Poza modelingiem – jej pasją jest także sport. Jako uczestniczka zawodów oraz mistrzostw w podnoszeniu ciężarów - odniosła już wiele sukcesów.

Weronika zachęca do aktywnego działania wszystkie kobiety. Sama jest jedną z modelek, którą możemy zobaczyć na kartkach kalendarzy przygotowanych przez Fundację. Wykonane zostały dwie sesje – w sukienkach oraz w bieliźnie.
- Kalendarz ma łamać stereotypy. Ma pokazywać, że kobiety niepełnosprawne wcale nie są gorsze od kobiet zdrowych. Dlatego zdjęcia w bieliźnie zostały wykonane bez wózków. Kalendarz można kupić na stronie Fundacji Jedyna Taka. Pieniążki zostaną przekazane na aktywizację zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnością – tłumaczy Weronika. -
Fundacja ma na celu pokazać osobom niepełnosprawnym, że trzeba otwierać się na świat. Bo jeśli tylko bardzo się czegoś chce, wszystko jest możliwe.

Wszyscy zainteresowani kalendarzem mogą zamówić go przez stronę www.jedyna-taka.pl lub zakupić w Malinowych Wieszakach.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group