Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3431
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jedyny koncert

Wtorek, 13 września 2022, 6:39
Autor: red
Wałbrzych: Jedyny koncert
Fot. organizatorzy
Zapraszamy na wyjątkowe koncerty Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga, który organizuje Fundacja Dobrej Muzyki! W tym roku wydarzenia festiwalowe odbywają się nie tylko w lipcu, ale także we wrześniu, październiku i grudniu 2022 roku, a następnie w styczniu i lutym 2023. Jeden z koncertów Festiwalu odbędzie się w Wałbrzychu.

VII Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga
18.09.2022, NIEDZIELA, 17:00-18:00
Kościół Zbawiciela
Plac Kościelny 4, Wałbrzych

Róża Lorenc (Warszawa) – skrzypce
Wiktor Brzuchacz (Warszawa) – organy
W programie: J.S. Bach, E. Młynarski, C. Saint-Saëns

Wstęp wolny!

Ci sami artyści wystąpią dzień wcześniej, w kościele pw. św. Krzyża w Świdnicy.

W ramach Festiwalu zaprezentowane będą instrumenty dawnej świdnickiej wytwórni Schlag&Sohne – symfoniczne organy Kościoła Pokoju w Świdnicy, organy kościoła pw. św. Krzyża w Świdnicy, a także Kościoła Zbawiciela w Wałbrzychu. W ramach Festiwalu odbędzie się także kilka koncertów w miejscach z instrumentami innych firm, które powstawały w podobnym okresie jak organy Schlaga – w ramach podcyklu ”Nie tylko Schlag - krajobraz muzyczny Śląska”.

Najpopularniejszym instrumentem poza organami będą w tym roku skrzypce – posłuchamy skrzypków z Warszawy, z Wrocławia oraz z Krakowa. Nie zabraknie także innych solistów. Jesienią - flet, klawesyn, sopran, a zimą - oktet wokalny (który zaśpiewa w Świdnicy podczas koncertu świątecznego) i trio wiolonczelowe (które wystąpi w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy na początku przyszłego roku).

Projekt „VII Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, oraz ze środków Fundacji PZU, Gminy Miasta Świdnica i Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group